Раніше ми писали, що цей тиск не можна виміряти тонометром, але від нього залежіть наше життя.
Деякі наші читачі для відновлення свого здоров’я використовують народні засоби. Своїм досвідом вони діляться в листах, які надсилають на пошту редакції. Сьогодні ми зібрали рецепти, які можуть допомогти при внутрішньочерепному тиску.
Допоможе лаванда або листя тополі
«Вже багато років після травми голови, отриманої під час дорожньо-транспортної пригоди, потерпаю від підвищеного внутрішньочерепного тиску (ПВТ). Головний біль присутній практично постійно. Потім додається помутніння зору та свідомості (періодично), больові відчуття в спині.
Оскільки лікарські засоби від ПВТ досить важко діють і мені не дуже підходять, я віддаю перевагу народним засобам.
Мені подобається рецепт з лавандою. Ложку трави заливаю окропом, тримаю на вогні протягом двох хвилин, після чого настоюю приблизно півгодини. Приймаю настій по столовій ложці в післяобідній період, найкраще робити це ближче до вечора, але не пізно. Курс лікування – місяць, після цього потрібно зробити перерву і повторити курс ще на 30 днів.
При сильних головних болях можна застосовувати і розтирання відваром лаванди: скроні, лоб, потиличну область інтенсивно масажують за допомогою даного засобу.
Підвищений внутрішньочерепний тиск також можна нормалізувати, вживаючи тричі на день настій з листя тополі. Для цього потрібно взяти цілу склянку сировини, залити двома склянками води, нагріти, кип’ятити 10 хвилин, потім додати ще склянку окропу і настоювати протягом години».
Анастасія Кошелєва, м. Одеса
Не лише від тиску, а й для серця
«Мені 73 роки, і десь років 15 страждаю від підвищеного внутрішньочерепного тиску. Головний біль, нудота, запаморочення виснажують так, що не здатна навіть хатніми справами займатись.
Було багато рецептів, як вирішити проблему. Але мені найбільше підходить наведений нижче. Крім того, він не лише від тиску, а й для серця корисний.
Для приготування настою знадобляться сушені трави: кропива собача – 2 столові ложки з гіркою, валеріана – 2 столові ложки з гіркою, глід – 2 столові ложки з гіркою, горілка – 0,25 літра. Суміш трав складаєте в глиняну посудину і заливаєте горілкою. Настоювати її треба протягом місяця. Потім процідити і починати приймати настій тричі на день до покращення стану. Десять крапель капають на шматок цукру або розводять у невеликій кількості води.
Якщо у вашій родині є любитель випити, настоянку треба від нього добре заховати. Бо чоловік моєї сусідки, яка має ті ж проблеми, що і я, на настоянку «полює». І сусідка часто залишається без приготованих для себе ліків».
Ольга Журавська, м. Кривий Ріг
Компреси від головного болю
«Я бачу, що багато літніх людей страждають від підвищеного внутрішньочерепного тиску. Зокрема, він виникає від проблем з судинами головного мозку. Лікарі називають це віковими змінами. Мені навіть рекомендували операцію, але вона ризикована і не дає повної гарантії на одужання.
Полегшення мені забезпечують компреси. Наведу два рецепти.
1. Взяти в рівних частинах камфорну олію і спирт. Змочити в отриманій суміші пов’язку і обгорнути голову. Залишити компрес на всю ніч. Щоб пов’язка не сповзала, зверху можна обмотати голову косинкою із ситцю або бавовни. Вранці необхідно видалити з поверхні голови залишки суміші, з особливою ретельністю вимивши голову. Полегшення настає після першого застосування, але для закріплення ефекту процедуру потрібно проводити протягом десяти днів.
2. Склянку м’яти проварити в 0,6 літра води протягом 10 хвилин. Змочити в теплому відварі тканину і прикласти до голови до повного його охолодження. Процедуру можна повторювати багато разів, підтримуючи температуру відвару».
Зоя Кучер, Київська обл.
Рятувальна інгаляція
«Я багато років працювала на підприємстві, яке виготовляло лаки та фарби. Тоді мене ніхто не попередив, що це може мати негативні наслідки для мене. Згодом різко підвищився внутрішньочерепний тиск. Лікарі зробили висновок: це наслідки роботи у небезпечних умовах.
Наведу рецепт інгаляції з лавровим листом, яка полегшує мій стан.
Потрібно взяти 30 грамів листків і залити їх склянкою окропу. Нахилившись над посудиною, укутатись з головою, щоб пара не виходила назовні. Дихати настоєм 6 хвилин».
Ірина Коротченко, Львівська обл.
Читайте також: