Раніше ми писали, що мудрі бабусі та дідусі: як розпізнати депресію у онука.
З настанням осені та зими багато людей відчувають погіршення настрою, втому та зниження енергії. Це може бути не просто тимчасова втома, а прояв сезонного афективного розладу (САР) — розладу настрою, який виникає щороку приблизно в один і той же час. Водночас існує і весняно-літня форма сезонної депресії, яка супроводжується тривожністю, дратівливістю та проблемами зі сном.
Сезонна депресія — це не окремий психічний розлад, а підтип великої депресії або біполярного розладу. Визначити її допомагає спостереження за симптомами протягом двох і більше років. Лікарі можуть провести медичний огляд, дослідження крові та психологічні тести, щоб виключити інші можливі причини подібних симптомів.
Лікування залежить від тяжкості симптомів та супутніх захворювань. Серед основних методів:
Щоб мінімізувати ризики розвитку САР, важливо щодня проводити час на свіжому повітрі, навіть якщо похмуро, правильно харчуватися, займатися фізичною активністю та підтримувати соціальні контакти. За необхідності слід заздалегідь почати світлотерапію або приймати антидепресанти за рекомендацією лікаря.
Якщо ви помічаєте у себе симптоми сезонної депресії, не варто їх ігнорувати. Вчасне звернення до спеціаліста допоможе знайти ефективне рішення та покращити якість життя.
Вас також можуть зацікавити новини:
Малина росте практично на кожній ділянці, проте не у всіх дачників виходить виростити гарний врожай.…
Синоптики попереджають про заморозки та дощі у деяких регіонах.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Мелатонін — гормон сну, який захищає серце від перевантаження. Хронічний недосип підвищує ризик гіпертонії, аритмії…
Головний сервісний центр МВС пояснив значення коду 78 у водійському посвідченні. Цей запис обмежує право…
Простий рецепт, знайомі інгредієнти і новий смак — ось що таке джамбалайя. Це страва, яка…