Статті

Ділимося досвідом: як пенсіонерам не потрапити в ловушку шахраїв

На думку моїх співрозмовників, захистити людину, особливо самотню, повинна організація пенсіонерів.

Гуртом проти аферистів

Організація ветеранів (війни, праці, військової служби, органів правопорядку та інших пенсіонерів) Пересипського району міста Одеси є дуже потужною – вона нараховує понад 30 тисяч членів. Щоб мати можливість не втрачати діалогу з людьми, тут створили вайбер-спільноту.

Олег Риндін, Юрій Миронов (ліворуч-праворуч)

– Ми завжди наголошуємо: не можна робити ніяких ризикованих кроків (продавати житло, підписувати дарчі, договір довічного утримання, переказувати комусь гроші), поки все не перевірив, не проконсультувався, не пересвідчився, що загроз немає, – говорить заступник голови організації Олег Риндін. – З будь-якого питання наші члени організації мають можливість зателефонувати і звернутися по допомогу. Оскільки я тринадцять років працював у сфері нерухомості, можу і сам щось порекомендувати, і допомогти отримати необхідну консультацію у інших фахівців. Зараз вже наші первинні організації створюють власні вайбер-спільноти. Це дозволяє дуже оперативно реагувати на різні ситуації, де потрібна допомога. Якщо людина ще не користується смартфоном, у нас кожного дня є чергування в організації, тому можна звернутися сюди безпосередньо.

Які нові шахрайські схеми використовують?

У нас був випадок, коли людина підписала дарчу на квартиру і залишилася після лікарні на вулиці. Допомагали в суді вирішувати питання. І тепер постійно кажемо: поспішати при прийнятті важливих рішень не можна, бо це коштуватиме дуже дорого.

Постійно поширюємо інформацію щодо нових шахрайських схем – їх дуже багато, щоб люди отримали необхідну інформацію раніше, ніж до них звернуться шахраї.

Зараз, зокрема, почастішали випадки пропозицій пенсіонерам зекономити на платі за квартиру: пропонують продаж квартири більшої площі, щоб потім купити квартиру меншу за площею, за яку можна буде менше платити.

Почастішали випадки пропозицій переїхати до приватних пансіонатів в обмін на своє житло.

Телефонують також під прикриттям неіснуючих ветеранських організацій, служб психологічної підтримки літніх людей, соціальних служб, медичних організацій. Всі ці звернення потрібно ретельно перевіряти. І лише потім, пересвідчившись, що з вами спілкуються не шахраї, починати діалог.

Щоб людина не встигла подумати

Таким є головне гасло шахраїв. Вони використовують самотність людей старшого віку, їх неспроможність настільки швидко, як раніше, оцінювати те чи інше рішення. Найбільш незахищеними у таких ситуаціях є саме люди самотні. Тому в ветеранській організації роблять все, щоб максимально долучити до неї самотніх пенсіонерів. Навіть участь у спілкуванні, вихід з обмеженого кола квартири – це вже додатковий ступінь захисту від шахраїв, бо людина вже не залишається одна проти них.

І голова організації, і його заступник самі пересвідчились у професійній роботі шахраїв. Вони ледь не надали дані своїх банківських карток, коли їм телефонували під виглядом співробітників «Ощадбанку».

– Шахраї працюють дуже професійно – добре поставлений голос, чудова дикція, потік слів, в який ти навіть якесь запитання неспроможний вставити, знання моїх персональних даних, аргументація щодо необхідності надати їм код моєї картки, – каже голова організації Юрій Миронов. – Вони вчаться впливати на свідомість людей на різних курсах та семінарах, дуже агресивно рекламують всілякі види допомоги пенсіонерам, за якими ховаються різні пастки, тому протистояти цьому теж треба серйозно. І в жодному разі не можна недооцінювати цих людей. Не потрапити до них на гачок можна лише за умови чіткого розуміння, як треба поводитися і як ретельно треба перевіряти будь-яку інформацію.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Карітас відкрив нову програму грошової підтримки українців: як подати заявку

Частина українців можуть отримати грошову допомогу від благодійної організації "Карітас". Яким критерімм треба відповідати та…

15/04/2025 13:10
  • Новини

Як вигідно перейти з одного виду пенсії на інший: коли пенсія по інвалідності вигідніша

Частина українців можуть збільшити свої пенсійні виплати, перейшовши з одного виду пенсій на інший. Коли…

15/04/2025 12:26
  • Новини

Чи буде в Україні продовжено воєнний стан та мобілізацію – Зеленський вніс у Раду законопроєкти

Воєнний стан і мобілізації в Україні були продовжені до 9 травня 2025 року. У засобах…

15/04/2025 11:54
  • Новини

Скільки часу українцям потрібно зберігати квитанції про оплату комунальних послуг – відповідь юристів

Наявність паперових чи електронних квитанцій може стати вирішальним чинником у разі суперечок із постачальниками послуг.…

15/04/2025 11:19
  • Новини

Українцям видають безкоштовні продуктові набори: попередня реєстрація не потрібна

Частина українців можуть отримати продуктові набори в межах програми допомоги від відомої міжнародної організації. Як…

15/04/2025 10:45
  • Новини

Індексація пенсій 2025: чому частина пенсіонерів отримали менше, ніж очікували (відео)

В Україні провели чергову індексацію пенсій. Втім, частина пенсіонерів взагалі не отримали підвищення, а частина…

15/04/2025 10:06