Ми продовжуємо рубрику «Читач пише». Сьогодні пропонуємо вашій увазі лист від Романа Навроцького з Черкас.
«З моїх шістдесяти чотирьох за кермом я сорок років. В армії, потім робота, потім свій «жигуль». Я далеко не свята людина, але ось за кермо після випивки не сідав. Грішно казати, але, на моє щастя, я від цього ще в армії назавжди прищепився: побачив, що залишилося від сім’ї в легковику після зустрічі з п’яним прапорщиком із нашої автороти за кермом величезного «Уралу».
Але бачу, що далеко не всі розуміють зараз справжню ціну цього майже шекспірівського питання «Пити чи не пити?» за кермом. Ось що прочитав 8 лютого цього року в інтернеті на сайті «Одеське життя»: від початку 2024 року на дорогах Одеської області виявлено 12 785 випадків керування транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Матеріали, мовляв, уже передано до суду. Тобто це за рік з лишком. У перерахунку на один день – жахнутися можна.
А ось інформація від 8 грудня минулого року з харківського сайту «Об’єктив»: за одну добу копи зупинили шістнадцять водіїв з ознаками сп’яніння, які керували транспортними засобами, повідомляє патрульна поліція Харківської області. На всіх них склали адміністративні матеріали, які передадуть до суду.
Водіям нагадують, що порушник отримує штраф в розмірі 17 тисяч гривень і позбавлення права керування транспортним засобом на рік. За повторне порушення штраф зростає до 34 тисяч гривень, а термін позбавлення прав – до трьох років. Також можливим є оплатне вилучення транспортного засобу або адміністративний арешт на десять діб. Так це ж усе за рішенням судді. А судді в нас – народ прагматичний, вдумливий. Постійно стурбовані зарплатою своєю «жебрацькою» і майбутньою пенсією копійчаною (з грудня 2024-го вона, як мінімум, 106 тисяч гривень). Тож, будучи дуже завантаженими на роботі, не завжди встигають у визначений законом термін розглянути справу потенційного вбивці за кермом… А термін вийшов – справи немає. Але й до суду далеко не всі подібні ситуації доходять. Чи з полісменом, який вимірює трубочкою проміле у «вихлопних газах» підозрюваного водія, у нас домовитися – це зі сфери фантастики?
До речі, відволічуся: дратує, коли у ЗМІ повідомляють, що у потенційного злочинця за кермом наміряли, наприклад, 1,8 проміле. А допустиму норму забувають вказати. А це 0,2 проміле. Порівняєш – і зрозуміло, карати його треба жорстко. А в нас це не працює. Немає правильного закону, що враховує наші реалії. І законотворцям у Верховній Раді, схоже, не до цього.
Взяли б приклад з Латвії. А вона з початку року передала Україні 612 автомобілів, які були конфісковані у водіїв, помічених за водінням у нетверезому стані. І ніякого, як у нас, оплатного вилучення. Просто за законом забирають знаряддя можливого вбивства. Ось це нормальний підхід. Та й нам не треба було б донатити на машини для ЗСУ, скидалися б на щось інше, потрібне.
Ви б, «На пенсії», як газета, звернулися б до когось із ваших місцевих нардепів, нехай би проявили ініціативу в появі такого, як у Латвії, закону і у нас».
Читайте також:
«Сьогодні Батьківська!» - фраза, яку ми чуємо кілька разів на рік. У Бога всі живі,…
Як розраховують нову грошову допомогу для внутрішньо переміщених осіб та від чого залежить її розмір.
Комунальники зробили важливе попередження власникам лічильників. Кому доведеться платити за комуналку більше.
Що мають знати пенсіонери, які отримують пенсійні виплати на банківські картки.
Міжнародний благодійний фонд продовжує надавати грошову допомогу українцям. Для реєстрації потрібно просто зателефонувати.
Мрієте про сад, що цвістиме від квітня до осені? Ми підготували для вас прості, але…