Раніше ми вже писали, про фейк пов’язаний із чоловіками призовного віку, які перебувають за кордоном.
Щоб посіяти паніку й недовіру серед українців, російська пропаганда постійно вигадує нові абсурдні фейки. Ми зібрали найяскравіші приклади дезінформації та їх спростування.
Пропаганда: У соцмережах поширили карту карантинних блокпостів, які нібито планують встановити в 16 регіонах України через “новий спалах коронавірусу”.
Спростування:
МОЗ України повідомляє, що мова йде про поширення метапневмовірусу, який викликає легкі симптоми, подібні до застуди. Пандемія такого масштабу, як COVID-19, виключена. До того ж карта, поширена пропагандистами, нелогічно “уникає” кількох регіонів, що свідчить про фальшивість інформації.
Пропаганда: Українським чоловікам у Польщі нібито надсилають повістки від імені Варшавського управління у справах іноземців. У разі відмови виконати “зобов’язання” їм загрожують депортацією.
Спростування:
Управління у справах іноземців Польщі офіційно заявило, що не причетне до таких листів. Це звичайна спроба дезінформації, спрямована на створення страху серед українських біженців.
Пропаганда: З 1 січня 2025 року Україна нібито планує зруйнувати свою ГТС, щоб завадити транзиту російського газу до Європи та сприяти продажу американського скрапленого газу.
Спростування:
Центр протидії дезінформації заявляє, що це чергова спроба дискредитації. Поширення таких фейків може бути підготовкою російської сторони до провокацій проти української інфраструктури.
Пропаганда: Верховна Рада начебто ухвалила закон, який зобов’язує українських жінок із ім’ям Тетяна змінити його на Горпина до 2025 року.
Спростування:
Це вигадка. Жодного законопроєкту такого змісту Верховна Рада не розглядала. До того ж, ім’я Горпина не має жодного зв’язку з іменем Тетяна, що робить цей фейк ще більш абсурдним. Авторка фейку мешкає в Німеччині та відкрито підтримує країну-агресора.
Пропаганда: Пропагандисти заявили, що Одеська облрада проголосувала за встановлення пам’ятника Володимиру Зеленському на місці демонтованого монумента Пушкіну.
Спростування:
Експерти перевірили трансляцію засідання облради, “фрагмент” якої поширювався у мережі. Виявилося, що це підробка: відео змонтоване із використанням штучного інтелекту.
Будьте обережні!
Не довіряйте всім новинам із соцмереж. Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах. Пам’ятайте: що емоційнішою здається новина, то більш імовірно, що це фейк.
Раніше ми розповідали:
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
Для отримання пенсії українцям потрібно не тільки мати записи в трудовій книзі, а й страховий…
14 квітня в Україні відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Шагаса, Міжнародний день раптового сміху.…
Потяги залишаються найпопулярнішим міжміським транспортом в Україні. А у період війни вони також є головним…
Часто початківці, і не тільки, городники скаржаться на те, що огірки ростуть гіркими, навіть при…
14 квітня в Україні місцями дощі, але в загальному стане тепліше.