Відомий французький філософ, фізик та математик Блез Паскаль займався наукою з юнацтва. Одним з його винаходів була обчислювальна машинка — майбутній калькулятор.
Паскалю було 18 років, коли він вирішив допомогти батькові, збирачеві податків, спростити щоденне рахування коштів. У 1642 році хлопець створив машину з дерева і з зубчастими колесами, за якими рахувалися великі числа. На жаль, винахід юнака нікого не зацікавив. Три століття він пролежав без діла.
Бенджамін Франклін відомий історії як політичний діяч XVIII століття, а також видатний науковець.
Приблизно в 11 років Бенджамін створив свій перший винахід — дерев’яні ласти для плавання, їх одягали на руки.
Ці ласти стали справжньою сенсацією того часу. Франклін використовував їх не лише для розваги, а й для занять плаванням і вивчення морських течій.
Коли Луї Брайль створив тактильний шрифт, що дозволяє людям з вадами зору читати, йому було лише 15 років.
На жаль, у трирічному віці хлопець втратив зір через запалення очей. Проте змалечку проявляв великий інтерес до навчання. Але як пізнавати світ, якщо немає змоги читати? Це підштовхнуло Луї до створення шрифту, який можна читати, проводячи пальцями по тексту. Винаходу Брайля вже два століття, він майже без змін дійшов до нашого часу. Першою книгою, надрукованою його шрифтом, стала «Історія Франції», що вийшла у 1837 році.
Канадцю Жозефу-Арману Бомбардьє також було 15 років, коли він сконструював снігохід.
У 1922 році захоплений автомобілями юнак отримав у подарунок старий «Форд». Але покататися на ньому не вдалося: машина не могла пересуватися засніженими дорогами Канади. Жага до пригод змусила Армана за тиждень змайструвати перший прототип снігоходу: спереду він обладнав його лижами, а ззаду — гусеницями. Через 35 років Бомбардьє вдосконалив снігохід і він здобув популярність в усьому світі.
Сьогодні американця Філо Фарнсворта вважають батьком електронного телебачення. З дитинства він захоплювався електронікою та механікою. Мріяв винайти інструмент, який передаватиме зображення так само, як радіо передає звук.
Лише у 20 років молодому винахіднику вдалося здійснити мрію. Позичивши у банкірів гроші, у 1927 році Філо розробив електронно-променеву трубку, яку назвав «аналізатором зображення». Підключивши її до приймача, від зумів відтворити аналог телебачення. На жаль, фінансові труднощі змусили Фарнсворта продати права на свій винахід.
Першим у світі винахідником водних лиж вважається американець Ральф Самуельсон.
Він побудував їх 1922 року у 18-річному віці. Лижі були з дерева, мали загнуті носи, довжиною понад двісті сантиметрів. Ральф прив’язав до катера трос і, тримаючись за нього, вперше проїхав на лижах озером. Але юнак не вважав свій винахід чимось незвичайним, тому в 1925 році офіційним винахідником став американець Фред Волер.
Українські школярі та студенти також вражають світ своїми унікальними винаходами. Хоча вони досі не потрапляють до масового виробництва, але їхні ідеї можуть принести велику користь.
Учень Малої академії наук України киянин Сергій Дівянін колись розробив бандаж, що замінює МРТ для діагностики хребта. Пристрій навіть викликав інтерес серед німецьких вчених.
Анастасія Лівочка, 17-річна винахідниця з Донеччини, розробила розсікач диму від печі для приховування бійців в бліндажах і підвіс для безпечного транспортування поранених. Її винаходи застосовуються на фронті.
Володимир Петрина з Кривого Рогу створив алгоритм для робота, який розрізняє предмети і жести, допомагаючи людям з інвалідністю виражати свої потреби.
Шістнадцятирічний Максим Терентьєв з Херсона створив пристрій, що покращує венозний кровообіг за допомогою електричного струму. Винахід вже проходить тестування.
П’ятнадцятирічний Ігор Шибка з Дніпра створив електронні окуляри, які попереджають незрячих про перешкоди, зберігаючи при цьому функціональність аналогічних пристроїв.
Одинадцятикласник Валентин Фречка із Закарпаття розробив технологію виготовлення паперу з опалого листя. Такий папір підходить для виготовлення пакувальних матеріалів, сумок та стаканів.
Юрій Тимур, одинадцятикласник з Івано-Франківська, розробив дрон для допомоги українським саперам. Подібний пристрій сконструював і 17-річний Ігор Клименко з Києва для допомоги саперам на Донбасі.
Натуральне добриво – це не тільки корисно, але й екологічно. Деревна зола містить до 30…
Якщо ви шукаєте легкий, смачний та корисний рецепт, ці капустяні котлети стануть ідеальним вибором. Усе,…
У 2025 році жінки похилого віку можуть скористатися різноманітними пільгами від держави. Ми зібрали найважливішу…
Люди, які опинилися в складних умовах через війну, отримують життєво необхідну підтримку.
З 1 січня 2025 року в Україні значно підвищились ціни на поліси обов'язкового страхування автоцивільної…
В одному з районів Києва загинули четверо людей. У вогні одна зі станцій метро, її…