Немає виправдання ворожінню. Не існує безпечних методик, як і немає поділу на «білих» і «чорних» магів. Багаторазово проповідували й писали про шкоду ворожінь і передбачень Святі Отці Церкви. Ось слова святителя Василія Великого:
«Не цікався майбутнім, але з користю користуйся теперішнім. Бо яка тобі вигода передбачити веління? Якщо майбутнє принесе тобі щось добре, то воно прийде, хоча ти і не знав заздалегідь. А якщо воно скорботне, навіщо до строку нудитися скорботою? Чи хочеш упевнитися в майбутньому? Виконуй приписане Євангельським Законом і чекай насолоди благами».
Протягом року існують кілька днів і тижнів, коли особливо яскраво проявляють себе сили зла. Святки – один із таких періодів, бо це час, найбільш наближений до справжнього Дива – народження Спасителя.
Святочні ворожіння – це найкращий спосіб зіпсувати стосунки з Христом на початку нового року. Проте дехто намагається виправдати ворожіння, стверджуючи, що ця традиція нібито сходить до волхвів, які принесли дари немовляті Христу. Церква нагадує, що волхви йшли від ворожіння до Христа, а їхні сьогоднішні наслідувачі йдуть у зворотному напрямку.
Багато видів ворожінь, особливо в дні різдвяні та водохресні, вимагають зняття з себе натільного хреста. Мимохідь пропонується хрестик прибрати вбік, тобто відректися від Бога, щоб не заважав майбутньому діалогу з бісятами. Для ворожінь обирають місця, де, як вважається, «мешкає нечиста сила, яка сильно активізувалася у святочний період». Місця нежитлові й нестандартні, як-от покинуті будинки, лазні, підвали, горища, цвинтарі.
Будь-яке пророцтво і магічне твердження обов’язково залишає слід у нашому житті, навіть якщо ми просто їх вислуховуємо і вважаємо лише «грою». Цей слід далеко не нешкідливий. Він вільно й мимоволі позбавлятиме нас того, що є найвищою цінністю – свободи власної волі, Богом нам даної.
Не треба забувати, що Христос народжується у Віфлеємській печері ще й тому, щоб бути вільним і не залежати у своєму виборі ані від римського імператора, ані від царя Ірода, ані від іудейського Первосвященика. То навіщо ж нам, які Христа славлять і Йому вірять, цю свободу віддавати результату ворожіння?
За матеріалами православної преси
Раніше ми розповідали про те, як Церква ставиться до різдвяних
У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…
Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!
Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…
З 1 липня в Україні набудуть чинності зміни, які стосуються кожного домогосподарства. Однією з головних…
В Україні можуть змінити головний фінансовий орієнтир – Нацбанк вже працює над стратегією, яка повністю…
Здоров'я та довголіття наших чотирилапих друзів безпосередньо залежить від якості їхнього щоденного раціону. Неправильне або…