Внаслідок російської агресії багато людей втратили своє житло, воно стало непридатним для проживання і не підлягає відновленню. Як діяти, щоб одержати компенсацію, куди для цього треба звертатися і які документи надавати – детально про алгоритм дій розповідають юристи Українського ветеранського фонду.
Крок перший. Надати до органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності – до військово-цивільних адміністрацій за місцем розташування житла такі документи:
Крок другий. Протягом п’яти календарних днів з моменту надходження заяви заявник отримує повідомлення про рішення та дату проведення обстеження житла (здійснюється у строк до 30 календарних днів з моменту ухвалення такого рішення).
Крок третій. Протягом трьох робочих днів з моменту проведення обстеження безоплатно заявник отримує від органу місцевого самоврядування (військово-цивільної адміністрації):
Крок четвертий. Зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло. Для цього слід звернутися до державного реєстратора і подати:
Крок п’ятий. Отримавши довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації, постраждалі або їх представники додатково подають другий пакет документів до органів місцевого самоврядування або військово-цивільної адміністрації:
Крок шостий. Протягом трьох робочих днів з дати прийняття постраждалому надсилається рішення щодо надання (із зазначенням розміру) або відмови в наданні грошової компенсації.
Розмір компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна розраховується відповідною комісією за встановленою законодавством формулою, окремо виведеною для будинків і окремо для квартир. Компенсація надається лише в межах граничних квадратних метрів знищеного житла:
За інформацією Українського ветеранського фонду
При виборі тротуарної плитки більшість покупців насамперед звертають увагу на зовнішній вигляд: форму, колір, фактуру.…
Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Домашня ковбаса готується дуже просто і швидко! Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!
Полуниця може бути красивою, стиглою, але на смак – як лимон? Розповідаємо, як цього уникнути.
Комунальні тарифи в Україні продовжують зростати. Зокрема, виріс тариф на прибирання прибудинкової території. Та чи…