До редакції звернулася Лідія Літвінцева, 67-річна мешканка Харкова. Жінка опинилася у складних життєвих обставинах: вона втратила паспорт, не має реєстрації та, відповідно, не отримує пенсію.
Пані Лідія розповіла, що роками намагалася відновити документи, однак її зусилля залишилися безрезультатними. Вона також зазначила, що працювала на важких роботах і сподівається на допомогу у вирішенні її проблем.
На мою думку, у цій ситуації важливо, щоб наша читачка отримала підтримку з боку соціальних служб. Ось основні кроки, які допоможуть у вирішенні її проблеми.
Необхідно написати заяву до органів соціального забезпечення, де детально вказати проблеми: відсутність паспорта, пенсії та інші складнощі. Соціальні працівники зобов’язані допомогти, відповідно до статті 18 Закону України «Про соціальні послуги».
Для звернення до органів соціального забезпечення слід підготувати всі наявні документи:
Зібравши необхідні документи, вам слід звернутися до:
Раджу, щоб вас супроводжувала довірена особа. Це значно полегшить процес оформлення документів. Враховуючи ваш фінансовий стан, варто уточнити можливість звільнення від сплати державного мита.
Якщо паспорт не буде відновлено через відмову, ви маєте право звернутися до центрів безоплатної правової допомоги. Там допоможуть оскаржити відмову в окружному адміністративному суді.
Для призначення пенсії знадобляться:
Раніше ми розповідали:
З 2025 року українці віком від 60 років отримали право добровільно служити за контрактом в…
У системі соцвиплат – важливі зміни. Наразі призначенням та виплатами допомоги людям з інвалідністю займається…
Цей рецепт – яскравий доказ того, що кулінарні експерименти можуть бути простими та смачними. Малина,…
Верховна Рада проголосувала за закон, який значно розширює повноваження генерального прокурора та обмежує незалежність НАБУ…
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову шокував Європу проросійською заявою. Що змушує лідера країни-члена ЄС підтримувати…
Слимаки здатні за лічені дні знищити ваш урожай, але існує суміш, яку можна легко зробити…