Такий чин відбувається лише двічі на рік – у Хрещенський святвечір і в саме свято Хрещення, але водночас води цих двох днів абсолютно тотожні і не зовсім коректно розрізняти їх, називаючи одну Хрещенською, а другу – Богоявленською.
Отже, якщо ми хочемо провести Хрещенський святвечір максимально з користю – причому користю духовною – для себе, у такому разі ми повинні, перш за все, відвідати храм, взяти участь у богослужінні цього дня, а по закінченні служби – помолитися за чином освячення води.
Цю воду можна вживати як самому, так і освятити нею свою оселю, а також можна дати її домашнім тваринам. Тому що, як говорить один із піснеспівів цього дня, «днесь освячується всяке створіння», тобто в цей день відбувається освячення всього створеного Богом. Адже завдяки таким матеріальним святиням, як, наприклад, свята вода, відбувається освячення не тільки людини, а й усього світу, тому що, за словами святих отців, людина покликана обожитися не тільки сама, а й привести до обоження весь Всесвіт.
ДО ВІДОМА. Хрещення Господнє святкується 6 січня за новоюліанським календарем і 19 січня – за юліанським. Хрещенський святвечір відзначається напередодні свята: 5 та 18 січня.
За матеріалами православної преси
Вам буде цікаво:
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У кожного в будинку знайдеться чимало речей, якими давно не користуються, але шкода викинути.
На УЗД органів черевної порожнини лікар перевіряє печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу та селезінку.
Прання і чистка теплого зимового одягу викликають питання у багатьох господинь. Якщо звертатися у хімчистку…
Холестерин необхідний організму для вироблення гормонів, вітаміну D та речовин, які допомагають перетравлювати їжу. Але…
Рецепт, що несподівано потрапив нам у руки, здатний перетворити святковий стіл на незабутню подію. Спробуйте…