Питання читачки:
— Мама послизнулася і сильно забила ногу. Перелому немає, але синець великий. Що робити, щоб він швидше минув?
Відповідає ортопед Юрій Ейтутіс:
— Намагатися не навантажувати ногу, більше тримати її випрямленою. У цьому допоможуть спеціальні шини, що фіксують колінний суглоб.
Відразу після падіння треба було охолодити місце ушкодження. Можна прикласти пакет із замороженими продуктами або пляшку з водою, попередньо потримавши її у морозильнику та загорнувши у рушник. За 15 хвилин зробити десятихвилинну перерву. Періодично повторювати охолодження слід протягом двох діб.
Потім – час мазей, у тому числі зігріваючих. Якщо застосовувати тепло раніше, то можна нашкодити: воно посилює кровонаповнення, що викликає набряк, в результаті ще більше здавлюються нерви та судини. Мазі (можна взяти на основі гепарину) використовують двічі-тричі на день доти, доки не зникне гематома.
Також вашій мамі не завадить проконсультуватися у фахівця. Якщо велику гематому не лікувати або робити це неправильно, може виникнути нагноєння. Людину починають турбувати болі, що розпирають, підвищення температури.
Також велика гематома іноді пересувається. Припустімо, людина забила плече, а за кілька днів синець переповз до ліктя. Крім того, крововилив може бути не тільки в м’які тканини, а й усередину суглоба.
Раніше ми також розповідали, як швидко позбутися синця.
Як харчуватися у похилому віці, щоб добре почуватися?
Цибулю вирощують усі без винятку дачники та власники присадибних ділянок. Але не всім вдається зібрати…
5 січня: очікується відчутне зниження нічної температури повітря. Опадів не передбачається на всій території України
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Згідно з церковною традицією, Хрещенський святвечір – один із найсуворіших пісних днів у церковному році.…
Ваш сон змінився з віком? Експерти пояснюють, чому це відбувається, які захворювання можуть впливати на…