Алое деревовидне (столітник) — багаторічна вічнозелена рослина родини лілійних. Стебло дерев’янисте, кільчасте. Батьківщина алое деревовидного — Південна Африка. В Україні вирощують як кімнатну та оранжерейну декоративну рослину.
Алое набуло широкої популярності завдяки доведеним лікувальним та косметичним властивостям. Сік цієї рослини використовують у рецептах народної медицини, а екстракт до складу догляду для шкіри та волосся.
Чим корисне алое?
- Препарати алое деревовидного виявляють проносну, протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну і жовчогінну дію, вони поліпшують апетит, підвищують імунітет.
- Свіжий сік рослини використовують як послаблюючий та жовчогінний засіб, при ентероколіті, гастроентериті та хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, закапують у ніс при гострому риніті (по 5-8 крапель), для підвищення стійкості організму до інфекційних захворювань, для лікування опіків, гнійних ран, лишаїв і трофічних виразок.
- Компреси з соком алое призначають при туберкульозі шкіри, вовчанці, променевому дерматиті голови, епітеліомі.
- Тампони, змочені соком алое, вводять у піхву при ерозії шийки матки.
- Подрібненими листками з соком лікують пародонтоз. Цілі листки, попередньо очищені від шкірки, прикладають до мозолів.
Застосування алое
Внутрішньо
- Сік алое по чайній ложці 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.
- У народній медицині суміш соку свіжого листя алое, свинячого смальцю (або гусячого жиру), коров’ячого масла, меду і порошку какао у співвідношенні 3:20:20:20:20 використовують при туберкульозі легень і виразці шлунка (столову ложку суміші розводять у склянці гарячого молока і випивають за 2 рази за день).
Зовнішньо
Сік наносять тонким шаром на уражену поверхню 2-3 рази на добу і накривають марлевою серветкою.
Протипоказання
Послаблюючі препарати з алое протипоазано вживати при гемороїдальних і маткових кровотечах, при запаленнях печінки, нирок та сечового міхура.
Читайте також: