Статті

Виплати для ВПО: що робити, якщо не вистачає грошей, яку допомогу можуть отримати переселенці

«Мені 71 рік. Маю двох доньок. Одна мешкає у Польщі, друга – в Україні, сидить вдома з дітьми, їй 42 роки. Старшому онукові 18 років, він навчається у Вінниці. Ще є двоє онуків – 4 та 6 років. Роботу зараз знайти складно, та й садки дорогі – не можемо собі дозволити туди віддавати дітей, тому доводиться з ними няньчитися вдома. Допомогу доньці вже не платять. Раніше платили допомогу ВПО, її також зняли. На півроку подовжили виплату лише мені.

Нещодавно вибухом в будинку вибило вікна, знадобилося багато грошей на відновлення. Добре, що допоміг зять, який працює. Чи може донька претендувати на якісь виплати від держави? У соцзабезі сказали, що не належиться».

Ольга Василівна, м. Харків

Про виплати переселенцям

У листі порушено питання одразу про декілька видів державної допомоги. Ймовірно, вашій доньці виплачували допомогу з догляду за дітьми до трьох років. Коли молодшій дитині виповнилося чотири роки, то виплату само собою припинили. Виплату на проживання для більшості переселенців, як відомо, також припинили. Право на отримання допомоги подовжили як мінімум до лютого 2025 року лише частині внутрішньо переміщених осіб, наприклад, пенсіонерам, чия пенсія не перевищує 9444 гривень. У таких випадках виплату було подовжено автоматично – без заяв пенсіонерів.

Деякі переселенці мають право на подовження виплат, але для цього необхідно подати нову заяву. До таких, наприклад, належать сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають у зоні активних або можливих бойових дій (також це можуть бути й умовно безпечні регіони, за умови, що діти там не можуть навчатися очно).

Про допомогу малозабезпеченим

Теоретично ваша дочка могла б розглянути варіант оформлення на півроку допомоги малозабезпеченим сім’ям. Але такий вид допомоги залежить від майнового стану та сукупного доходу всіх членів сім’ї. Крім того, така допомога не призначається, якщо в сім’ї є працездатні члени сім’ї, які тривалий час ніде не працюють, не навчаються, не доглядають дітей до трьох років тощо.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: допомога малозабезпеченим родинам призначається місцевими органами соцзахисту. Подавати документи можна також до ЦНАПів та місцевих виконкомів.

Заяви і документи на таку допомогу приймаються як у паперовому вигляді, так і в електронній формі (детальніше про оформлення цієї допомоги ми писали в газеті «На пенсії» №41 від 8 жовтня 2024 року або на сайті Не вистачає грошей: куди малозабезпеченим сім’ям звертатися за державною допомогою).

Метки: пособие

Новое на сайте

  • Новини

У Пенсійному фонді озвучили вимоги до банківського рахунку, щоб отримувати пенсію на картку

Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…

19/04/2025 15:12
  • Статті

Що таке технічні умови (ТУ) та навіщо їх розробляти?

У сучасному виробничому процесі технічні умови (ТУ) відіграють ключову роль. Це не просто внутрішній документ…

19/04/2025 14:24
  • Новини

Навіщо сіяти гірчицю на городі: користь сидерата, про яку варто знати кожному дачнику

Багато городників не приділяють уваги гірчиці як сидерату, вважаючи її другорядною рослиною. Але дарма!

19/04/2025 13:44
  • Новини

Шоколадна паска: святкова насолода з горіхами, цукатами та ніжною глазур’ю

Великдень — це час, коли хочеться тепла, домашнього затишку й особливих смаків. Якщо вам до…

19/04/2025 12:43
  • Новини

В Україні впроваджують нові стандарти якості електропостачання: що зміниться для українців з 1 липня 2025 року

З 1 липня в Україні набудуть чинності зміни, які стосуються кожного домогосподарства. Однією з головних…

19/04/2025 11:31
  • Новини

Нацбанк готує валютну революцію: як це позначиться на гаманцях українців

В Україні можуть змінити головний фінансовий орієнтир – Нацбанк вже працює над стратегією, яка повністю…

19/04/2025 10:41