Жири у великих кількостях містяться в горіхах, вершковому маслі, маргарині, жирі свинячому, сирі твердому.
Відповідає гепатолог Віталій Янченко:
— Тваринного походження і змішані — так звані тугоплавкі. Якщо для смаження використовувати, наприклад, маргарин, виділяються небезпечні речовини (альдегіди), шкідливі для печінки. Крім того, такі жири добре відкладаються у печінці. Тугоплавкі жири небезпечні не тільки для неї, але і для судин: сприяють утворенню бляшок холестерину, які звужують просвіти і ускладнюють кровотік.
– Булочки можна вживати без побоювання?
– Ні. Переїдання будь-якої їжі – жирної, солодкої, борошняної – завжди є шкідливим. Якщо в раціоні багато їжі, багатої на «швидкі» вуглеводи, то організм просто переводить її на жир. Крім того, надлишок вуглеводів порушує обмін речовин. Люди, які переїдають, часто страждають на жирову хворобу печінки: у них печінкова тканина замінюється жировою. Особливо шкідливим є фастфуд. Печінці складно переробити гамбургер: до нього входить котлета, в якій багато тваринного жиру, є велика кількість важкого соусу, велика булочка з білого борошна.
Також важливим є режим харчування. Якщо людина, не встигнувши встати з-за столу, думає, що б ще з’їсти, то через харчове навантаження, яке слідує одне за одним, знижується чутливість до гормону інсуліну (інсулінорезистентність). Куди подітися вуглеводам? Або перетворюватися на жир, або відкладатися в судинах у вигляді бляшок холестерину. В результаті – жировий гепатоз і погані, ламкі судини.
За матеріалами fakty.ua
Згідно з дослідженнями вчених, які вивчали спосіб життя довгожителів, з усіх олій найкраще вживати рапсову, оливкову та лляну. Вони найбільше підходять людині. Я думаю, що до них можна ще зарахувати конопляну олію. А решта – не більше 1-2 чайних ложок на день і в жодному разі на них не смажити. До речі, соняшникової олії, яку ми так багато їмо, раніше вживали дуже мало, і вона була лише холодного віджиму. Засвоюються організмом лише 1-2 чайні ложки цієї олії, а решта відкладається.
Травниця Любов Харитонова
Вважається, що нерафінована олія корисна, а рафінованої краще уникати.
На думку фахівців, ці олії для різного призначення, тому протиставляти їх не варто.
Рафінована олія проходить очищення адсорбентами, нагріванням та виморожуванням – у ній не залишається нічого, крім власне олії. Це хороший продукт для смаження та приготування кулінарних виробів, зокрема тому, що у такій олії не утворюються шкідливі трансжири у процесі температурного впливу.
Читайте також:
Цей виняток у пенсійному законодавстві стосується не всіх, але якщо ви підпадаєте під категорію –…
Здається, що в тіні росте лише трава? Насправді є десятки культур, які чудово почуваються без…
Ці кабачкові рулетики зникнуть зі столу швидше, ніж ви встигните подати до них соус. Неймовірний…
Хто має оплачувати повірку газових лічильників та коли це потрібно робити. Усі нюанси процедури.
Одна категорія пенсіонерів має право на безоплатні путівки на санаторно-курортне лікування. Як їх отримати.
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…