Якщо ви подаєте письмову заяву про припинення трудового договору, то в ній мають бути зазначені прохання звільнити за угодою сторін і конкретна дата звільнення. Роботодавець візує заяву, підписує і видає наказ на звільнення.
У наказі та трудовій книжці зазначаються підстави звільнення.
Зверніть увагу: в день звільнення з вами повинні розрахуватися.
Але що робити, якщо ви передумали звільнятися?
У випадку, коли звільнення відбулося за угодою сторін, подальша праця можлива лише внаслідок спільного волевиявлення (як працівника, так і роботодавця), а не за бажанням лише однієї сторони.
Відповідно до роз’яснень, наданих у постанові Пленуму Верховного Суду №9*, «…при домовленості між працівником і власником підприємства про припинення трудового договору (за згодою сторін) він припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може мати місце лише при взаємній згоді про це власника і працівника».
Тобто на відміну від звільнення за власним бажанням, чинним законодавством не передбачено можливість відкликання працівником заяви про звільнення за угодою сторін.
***
Та якщо ви все ж не згодні з наказом про звільнення, маєте право оскаржити його в судовому порядку. Якщо в позовній заяві ви будете стверджувати, що відчували тиск на роботі, обов’язково надайте про це докази.
* Постанова Пленуму Верховного Суду «Про судову практику розгляду судами трудових спорів» №9 від 6.11.1992 року (пункт 8).
Вас також можуть зацікавити новини:
Працювали за межами України? Тепер це може допомогти вийти на пенсію вчасно. Але будьте уважні:…
З 1 липня в Укрпошті діють нові правила, які стосуються грошових виплат для фізичних осіб.…
Шухляда холодильника – не просто «полиця для овочів». Саме тут продукти довше залишаються свіжими, якщо…
В Україні у 2025 році деяким власникам старого та нового житла доведеться заплатити податок на…
3 липня в Україні очікується місцями спека, але й місцями невеликий дощ.
Як сильно збуджений стан магнітосфери позначиться на здоров'ї людей? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?