Понеділок, 25 Листопада, 2024
ГоловнаДомашній адвокатЧи можна відкликати заяву на звільнення: що сказано у законі

Чи можна відкликати заяву на звільнення: що сказано у законі

Этот материал также доступен на русском языке
Если вы написали заявление об увольнении по соглашению сторон, возможно ли его отозвать?

Що це за заява?

Якщо ви подаєте письмову заяву про припинення трудового договору, то в ній мають бути зазначені прохання звільнити за угодою сторін і конкретна дата звільнення. Роботодавець візує заяву, підписує і видає наказ на звільнення.

У наказі та трудовій книжці зазначаються підстави звільнення.

Зверніть увагу: в день звільнення з вами повинні розрахуватися.

Якщо передумали звільнятися

Але що робити, якщо ви передумали звільнятися?

У випадку, коли звільнення відбулося за угодою сторін, подальша праця можлива лише внаслідок спільного волевиявлення (як працівника, так і роботодавця), а не за бажанням лише однієї сторони.

Відповідно до роз’яснень, наданих у постанові Пленуму Верховного Суду №9*, «…при домовленості між працівником і власником підприємства про припинення трудового договору (за згодою сторін) він припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може мати місце лише при взаємній згоді про це власника і працівника».

Тобто на відміну від звільнення за власним бажанням, чинним законодавством не передбачено можливість відкликання працівником заяви про звільнення за угодою сторін.

***

Та якщо ви все ж не згодні з наказом про звільнення, маєте право оскаржити його в судовому порядку. Якщо в позовній заяві ви будете стверджувати, що відчували тиск на роботі, обов’язково надайте про це докази.

* Постанова Пленуму Верховного Суду «Про судову практику розгляду судами трудових спорів» №9 від 6.11.1992 року (пункт 8).

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні