Вівторок, 3 Грудня, 2024
ГоловнаРізнеДональд Трамп та його мистецтво укладати угоди

Дональд Трамп та його мистецтво укладати угоди

Этот материал также доступен на русском языке
Усі ми стежили за виборами в США. І навіть на сторінках газети «На пенсії» вивчали незвичну для нас методику цих виборів. І ось його обрано - 47-го президента США. Його звуть Дональд Трамп. Хто ж він, той, хто зараз через океан, хочемо ми цього чи ні, визначатиме наше майбутнє.

Здобув прізвисько «жіночий шанувальник»

Дональд Джон Трамп народився 14 червня 1946 року у Нью-Йорку. Його батько був інвестором, займався будівництвом житла і різних об’єктів інфраструктури. Мати – домогосподарка. Дід і баба по лінії батька були німецькими іммігрантами: 16-річний Фредерік Трамп (уроджений Фрідріх Трумп) приїхав до США 1885 року.

Коли Трампу виповнилося три роки, він пішов до дитсадка, де виховання було орієнтоване на індивідуальний розвиток і практичне навчання. У п’ятирічному віці став школярем. Успішно брав участь у спортивних змаганнях, був фаном бейсболу. І зажив слави пустотливої дитини. У 13 років його відправили до Нью-Йоркської військової академії, сподіваючись направити його енергію та самовпевненість у позитивне русло. Це спрацювало: він добре навчався, отримував нагороди академії, грав у командах з футболу та бейсболу. І привертав увагу дівчат, за що здобув прізвисько «жіночий шанувальник».

Перші угоди і мільйони прибутку

Літо проводив з батьком, відвідуючи будмайданчики і знайомлячись з його бізнесом. Після академії він вирішив навчатися бізнес-адмініструванню у коледжі, але за два роки, незадоволений рівнем, залишив його. І в 1968 році здобув ступінь бакалавра з економіки та фінансів у Школі бізнесу при Пенсільванському університеті. Про це він розповів у своїй книзі зі знаковою нині для нас назвою «Мистецтво укладати угоди».

Трамп розпочав свою кар’єру в компанії батька. Одним із його перших проєктів (він ще навчався у коледжі) була модернізація багатоквартирного комплексу: із 1200 квартир не було здано в оренду 66%. Трамп вирішив продати 100% протягом року. У результаті компанія отримала шість мільйонів чистого прибутку. У 1970-х вона складалася з шістдесяти підрозділів і володіла в різних штатах багатоквартирними будинками та земельними ділянками. В ній працювало близько тисячі людей. До кінця десятиліття сам Трамп володів трьома резиденціями — зимовою в штаті Колорадо, літньою в Лонг-Айленді, і на Манхеттені в Нью-Йорку (8-кімнатна квартира, де жили Дональд Трамп-молодший, няня і пудель на прізвисько Тлапка, що в перекладі з чеської означає «лапка»: перша дружина Трампа була з Чехословаччини). Але невдовзі вони переїхали. Наприкінці 1970-х було розроблено проект «Вежі Трампа». На спорудження 68-поверхового хмарочоса в Нью-Йорку на П’ятій авеню, яке завершилося у квітні 1983 року, було витрачено 200 мільйонів. Сім’я переїхала в один із триповерхових пентхаусів на верхніх поверхах. Описувати всі бізнес-операції Трампа – справа невдячна. Здебільшого вони приносили йому прибуток, хоча були й проколи. 1983 року він став власником команди з американського футболу в Нью-Джерсі, але до 1986-го зрозумів, що з цим прогорів. Про його вдачу говорить фраза: «Я розглядав цю покупку як розвагу, яку я міг собі дозволити».

У 1986 році журнал «Форбс» оцінив статок Трампа у 700 мільйонів. У період з 1986-го по 1990 рік він заробив понад 375 мільйонів, переважно від угод з нерухомістю. Зареєстрований грошовий потік становив у середньому понад півтора мільйони на тиждень. Це 230 тисяч доларів на день, майже 10 тисяч доларів на годину, 160 доларів за хвилину або 2,66 долара за секунду.

Імперія хмарочосів по усьому світу

З роками Америки йому стало мало, і Трамп взявся за міжнародні проекти. 1999 року він почав будувати в Південній Кореї, а 2003 року міськрада Торонто схвалила будівництво 70-поверхової будівлі вежі Трампа. Того ж року Трамп оприлюднив плани будівництва вілл на Гренадинах. У перші роки двадцять першого століття було оголошено про будівництво об’єктів під торговельною маркою «TRUMP» у Дубаї, Ізраїлі, Панамі, Шотландії, Мексиці, Домініканській Республіці та Туреччині. До речі, погрожував він і в Москві хмарочос збудувати – на кшталт нью-йоркського бізнес-центру «Трамп-тауер». Але щось не зрослося. У листопаді 2013 року Дональд Трамп побував у Москві, де проходив конкурс «Міс Всесвіт» (йому з 1996 року належать права на проведення цих щорічних конкурсів краси).

Початок політичної кар’єри

Ну який же бізнес поза політикою? Перший досвід: восени 1999 року Трамп оголосив про вихід із Республіканської партії. В межах президентських виборів 2000 року взяв участь у праймериз від Партії реформ і навіть переміг на первинних виборах у двох штатах. Але у лютому 2000-го він вийшов із передвиборчих перегонів.

У січні 2015 року Трамп заявив, що обмірковує можливість висунення своєї кандидатури на майбутніх президентських виборах 2016 року. 16 червня він офіційно оголосив про намір стати кандидатом у президенти США від республіканців, додавши при цьому: «Я буду найвеличнішим президентом, коли-небудь створеним Богом». До передвиборчих обіцянок Трампа увійшло встановлення добрих відносин із Путіним. Основним гаслом виборчої кампанії Дональд Трамп зробив заклик: «Зробимо Америку знову великою». Але навесні 2016 року рекламний ролик Трампа критикував кандидатку від демократів Гілларі Клінтон за неготовність відповісти найсерйознішим опонентам в особі показаних у відео Путіна і терориста. Також він виступав за знищення російських літаків, які здійснюють небезпечні маневри поруч із американськими.

Незабаром він висунувся на перше місце серед республіканських кандидатів. Враження на виборців справило те, що Трамп «каже те, у що вірить, а не те, що люди хочуть почути».

(Далі буде)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні