Вівторок, 10 Грудня, 2024
ГоловнаЗдоров'яСезонне загострення гастриту: як впоратися з хронічним захворюванням – сім перевірених рецептів

Сезонне загострення гастриту: як впоратися з хронічним захворюванням – сім перевірених рецептів

Этот материал также доступен на русском языке
З настанням осені в нашому раціоні збільшується кількість важкої їжі, яка містить більше жирів та вуглеводів. Це може спричинити загострення гастриту. Як впоратися з цією проблемою? Читайте поради наших читачів.

Допоможе гречана каша

«Я раніше працювала лікаркою-реаніматологом. З віком почали нагадувати про себе постійні стреси, які супроводжували мою роботу протягом тридцяти шести років. Гастрит став моїм постійним супутником. Восени він завжди нагадує про себе.

Як лікарка, скажу, що добре допомагає гречана каша, зварена на воді, а не на молоці. Але треба памʼятати: перед тим, як їсти приготовану кашу, треба її добре розімʼяти. Тоді слиз, виділений з крупи, чудово заспокоює біль у шлунку.

Якщо у вас знижена кислотність, як у мене, то сік із капусти – чудовий метод побороти наслідки гастриту. Для людей з частими болями у шлунку він може стати справжнім порятунком.

Сік готується просто. Листя капусти треба добре вимити, висушити, потім пропустити через соковитискач – мʼясорубка не допоможе, бо в листі капусти не так багато соку і його важко добути».

Галина Семериченко, м. Київ

Зелені яблука позбавлять болю в шлунку

«Гастрит, здається, дуже популярна тема восени – його загострення дошкуляє багатьом людям старшого віку. І ми, зрозуміло, починаємо шукати методи боротьби з проблемою.

Мені розповіли про чудові лікувальні властивості зелених яблук. Я спочатку не повірила, а потім перевірила рецепти на собі. І вони дійсно працюють.

Треба очистити від шкірки зелені яблука, дрібно нарізати їх або просто протерти на тертці, як кому більше подобається. Ось і все, можна їсти, причому в необмеженій кількості. Складність полягає в тому, що після їх вживання не можна їсти протягом двох-трьох годин, оскільки може початися газоутворення. Тому найпростіше їсти яблучну кашку вранці на сніданок. Якщо ви звикли снідати кашею, то нічого не заважає вам поїсти вівсяної каші з яблучною кашкою. Це дуже смачно, корисно і дозволяє позбутися тягучого болю у шлунку.

У перший місяць такого лікування яблука необхідно їсти щодня, можна двічі на день, тільки не на ніч. У другий місяць можна вже три рази на тиждень. А на третій місяць вже буде достатньо навіть і одного разу».

Світлана Кобилянська, Сумська область

Зверніть увагу на молоко з медом

«Я належу до людей, які страждають від гастриту, особливо навесні та восени. Спочатку віддавала перевагу лікам, але після шістдесяти років почала віддавати перевагу народним рецептам. І дуже була здивована, коли мені порадили звернути увагу на мед та молоко. «Звичайні мед та молоко?» – перепитала я. Але більш досвідчені люди, які це порадили, виявилися праві. Мед та молоко тепер стають мені в пригоді завжди, коли починає боліти шлунок.

Якщо мед розмішувати в теплому молоці, то це ще сильніше посилить лікувальний ефект. При болях у шлунку молоко з медом можна пити протягом всього дня, з розрахунку дві столові ложки меду на склянку молока.

Для іншого способу позбавлення від гастриту потрібен хороший, свіжий, бажано, квітковий (від білої акації) або гірський мед. Кожен день вранці і ввечері я з’їдаю по одній-дві столові ложки меду перед їдою, запиваючи теплою (але не гарячою) водою або таким же свіжим чаєм без цукру. Мед можна розмішувати у воді і пити медовий розчин. Після цього можна їсти тільки через п’ятнадцять хвилин і краще не грубу їжу. Курс лікування з мого досвіду складає місяць.

Але зазначу: лікування молоком або водою з медом не підходить тим, у кого підвищений цукор крові або підвищена кислотність. Мед, на жаль, підвищує і рівень цукру, і кислотність».

Юлія Боровичко, м. Одеса

Готуємо трав’яний настій

«Після важкого розлучення з чоловіком мені довелось довго лікувати виразку шлунку, але потім залишився ще хронічний гастрит. Єдине, що мені допомагає, це перехід на повністю протерту їжу, коли починається загострення хвороби. Спершу це незвично, але оскільки біль минає і стан покращується, я звикла. І ще додаю настій трав.

Беру по 1 столовій ложці трави деревію, подорожника, сени, звіробою, кропиви, квітів ромашки, календули і 1 чайну ложку кореня валеріани. Все це у розрахунку на 1 літр окропу. Кип’ятити суміш треба 1-2 хвилини. Потім, коли охолоне, проціджую і випиваю 50-100 мілілітрів відвару за 30 хвилин до їди три рази на день».

Алла Чернова, м. Хмельницький

Читайте також

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні