Що має бути в договорі оренди?
Якщо у вас є договір оренди, там має бути прописано пункти, які містять інформацію про те, за яких умов передається в суборенду* земельна ділянка. Відповідно до статті 8 Закону «Про оренду землі» (редакція від 01.07.2024), орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення. За умови, що це передбачено договором оренди або орендодавець надав письмову згоду.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка може бути передана в суборенду.
Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.
Як оформлюється суборенда?
Строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі.
Таким чином, користуватися без договору земельною ділянкою не можна. Обов’язково необхідно укласти договір суборенди, щоб інша людина користувалася землею за призначенням.
Обов’язково необхідно прописати, що в суборенду передається саме земельна ділянка, або її частина, вказати кадастровий номер, зробити до договору акт приймання-передачі земельної ділянки, вказати суму та періодичність оплати.
Оплата може бути і у безготівковій формі шляхом:
- переказу грошей на вказаний банківський рахунок орендаря;
- передачі продукції в рахунок суборендної плати, що оформлюється відповідними актами.
Окрім того, важливо зареєструвати право суборенди. Адже договір суборенди діє тільки з моменту державної реєстрації.
*Суборенда – це передача орендованого майна в оренду третій особі.
Вас також можуть зацікавити новини: