Відповідно до статті 24 Закону «Про відпустку» (редакція від 24.12.2023), у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину (особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А групи І).
Якщо цього не зроблено, у вас є всі підстави для звернення до суду.
Отже, до місцевого суду разом з позовною заявою надайте документи (в двох екземплярах, для суду та відповідача, суд ці документи надсилає самостійно):
Згідно з законом*, нарахування проводиться виходячи з виплат за останні дванадцять календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки.
Наприклад, обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 року, проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році.
Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку.
Якщо працівника прийнято на роботу не з першого числа, проте дата прийняття на роботу є першим робочим днем місяця, то цей період враховується до розрахункового періоду як повний місяць.
У всіх інших випадках середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи. Якщо протягом цього часу працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи.
Це означає, що, крім суми, яку вам заборгував роботодавець, ви маєте право ще отримати середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за невикористані дні додаткової відпустки.
***
Тож в позовній заяві ви вказуєте, коли були прийняті на роботу, ким працювали, коли звільнилися, яка у вас була невикористана відпустка, за скільки днів.
Окрім того, ви можете вказати, що протиправними діями роботодавця, які виразилися у несвоєчасній виплаті зароблених коштів, заподіяно моральну шкоду, яка полягає у душевних стражданнях ваших та сім’ї, і можете вказати суму моральної шкоди.
*Пункт 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою КМУ № 100 від 08.02.1995
Читайте також:
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…