Якими є особливості перебігу цього захворювання у пацієнтів старшого віку, розповів лікар-пульмонолог Олександр Іващенко.
– Пневмонія може стати небезпечною для будь-якого віку, але люди віком понад 60 років особливо схильні до важкого перебігу хвороби. Адже вони, як правило, вже мають певні проблеми зі здоров’ям. Мова йде про безліч хронічних захворювань, серед яких патології серцево-судинної системи, патології нирок та печінки, онкологічні процеси, цукровий діабет тощо, – розповідає лікар.
Він додає, що пневмонія – це гострий запальний процес в легенях, тому вкрай важливо навіть при будь-якій підозрі на це захворювання звертатися до лікарів. Раннє призначення адекватного лікування – це єдиний правильний крок до швидкого одужання без негативних наслідків.
– З віком знижується опірність імунної системи до інфекцій. Анатомія, фізіологія, біохімія організму людей старшого віку зазнають змін, і органи та системи вже не можуть настільки якісно виконувати свої функції. Тому ризики є завжди. А наскільки вони виражені, це вже залежить від конкретного випадку, – пояснює Олександр Іващенко.
Доведеним способом профілактики пневмонії є вакцинація.
– Щеплення не залежать від віку, вони потрібні усім, просто для кожного віку буде свій календар з переліком вакцин. Необхідною є вакцинація від грипу, ковіду, пневмококової інфекції. Наступна ланка профілактики – це здоровий спосіб життя, – наголошує лікар.
Головними складовими здорового способу життя він називає збалансоване харчування, відсутність шкідливих звичок, вживання достатньої кількості рідини та покриття можливих дефіцитів вітамінів, мікро- та макроелементів в організмі.
– Якщо є підвищення температури тіла до 38,5 і вище, є кашель, слабкість або біль у м’язах, є будь-які порушення дихання: задишка, важкість, прискорення, хрипи або відчуття скутості у грудній порожнині – це все вкупі або окремі ознаки того, що треба звертатися до лікаря-пульмонолога або сімейного лікаря. Кожен випадок індивідуальний і варто підходити до призначення терапії з повним розумінням проблеми, – наголошує Олександр Іващенко.
І додає, що лікувати пневмонію самостійно – дуже небезпечно.
Читайте також:
Глибока осінь і початок зими характеризуються похмурими днями і ранніми сутінками. Тому стилісти радять обирати…
Багато садівників досі сумніваються, чи варто проводити підзимову побілку дерев і що це дає.
14 листопада у північних та східних областях України очікується дощ з мокрим снігом.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Літні люди через низьку активність стикаються з прискореною втратою м’язової маси та щільності кісток, що…
Якщо ви хочете заощадити час і отримати кориснішу страву, спробуйте запекти котлети в духовці.