По суті свого служіння Ангели найближче до людей, вони благовістять про наміри Божі, утримують людину від падінь, сповіщають про Божественну волю, застерігають, попереджають і допомагають на всіх шляхах.
Особливе місце у серцях людей завжди посідав Архистратиг Михаїл. Архистратиг у перекладі з грецької означає «головнокомандувач». Саме Архангел Михаїл очолив військо, що складалося з дев’яти ангельських чинів, виступивши проти ангелів, що відпали від Бога, і їх начальника Денниці.
В Апокаліпсисі святого апостола Іоанна Богослова сказано про це: «І сталася війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон, і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на Небі. І поборений був великий дракон, древній змій, що зветься Дияволом і сатаною…».
Архангел Михаїл і досі бореться зі злом як антиподом кохання. Його знаряддям є любов до Бога і вірність Йому. Вступ у нерівний бій з дияволом (сили противника перевершували в рази) був його особистим та свідомим вибором.
Із Переказу Церкви, який шанується нарівні зі Святим Письмом, відома низка подій, у яких Архангел Михаїл брав важливу участь.
Під час виходу ізраїльтян з Єгипту, наприклад, Архангел вказував їм дорогу – у вигляді хмарного стовпа вдень та вогняного – вночі.
Саме Архангел Михаїл сповістив волю Божу Ісусу Навину перед штурмом Єрихона.
Відомо також, що Ангелом Господнім, який переніс чудовим чином пророка Авакума з Юдеї до Вавилону, був Архангел Михаїл. Авакум нагодував заточеного у левовому рові Данила своєю юшкою.
Архангел Михаїл уберіг євреїв від поклоніння пророку Мойсеєві як Богу, сховавши місце поховання тіла після його смерті.
Про що просити Архангела Михаїла?
Так склалося, що з давніх-давен Архангелу Михаїлу молилися у всякій небезпеці і скорботі. Молитовно просили його захисту ув’язнені, на військовій службі, молилися про збереження життя на полі бою. Завжди зверталися до нього по допомогу про захист Батьківщини в небезпечні часи, а також про захист від злих сил.
Собор Архангела Михаїла відзначається 8 листопада за новоюліанським календарем і 21 листопада – за юліанським.
У цей день необхідно постаратися хоч у чомусь спробувати наслідувати Архангела: захистіть слабкого, пробачте кривдника, відвідайте хворого, втіште скорботного. І, звісно, моліться. Кожна молитва про близьких, а особливо про ворогів, наближає вас до Бога, робить світ добрішим.
За матеріалами православної преси
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…