Хто такий Архистратиг Михаїл і як йому молитися?
По суті свого служіння Ангели найближче до людей, вони благовістять про наміри Божі, утримують людину від падінь, сповіщають про Божественну волю, застерігають, попереджають і допомагають на всіх шляхах.
Особливе місце у серцях людей завжди посідав Архистратиг Михаїл. Архистратиг у перекладі з грецької означає «головнокомандувач». Саме Архангел Михаїл очолив військо, що складалося з дев’яти ангельських чинів, виступивши проти ангелів, що відпали від Бога, і їх начальника Денниці.
В Апокаліпсисі святого апостола Іоанна Богослова сказано про це: «І сталася війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон, і ангели його воювали проти них, але не встояли, і не знайшлося їм місця на Небі. І поборений був великий дракон, древній змій, що зветься Дияволом і сатаною…».
Архангел Михаїл і досі бореться зі злом як антиподом кохання. Його знаряддям є любов до Бога і вірність Йому. Вступ у нерівний бій з дияволом (сили противника перевершували в рази) був його особистим та свідомим вибором.
Якими чудесами прославився Архангел Михаїл?
Із Переказу Церкви, який шанується нарівні зі Святим Письмом, відома низка подій, у яких Архангел Михаїл брав важливу участь.
Під час виходу ізраїльтян з Єгипту, наприклад, Архангел вказував їм дорогу – у вигляді хмарного стовпа вдень та вогняного – вночі.
Саме Архангел Михаїл сповістив волю Божу Ісусу Навину перед штурмом Єрихона.
Відомо також, що Ангелом Господнім, який переніс чудовим чином пророка Авакума з Юдеї до Вавилону, був Архангел Михаїл. Авакум нагодував заточеного у левовому рові Данила своєю юшкою.
Архангел Михаїл уберіг євреїв від поклоніння пророку Мойсеєві як Богу, сховавши місце поховання тіла після його смерті.
Про що просити Архангела Михаїла?
Так склалося, що з давніх-давен Архангелу Михаїлу молилися у всякій небезпеці і скорботі. Молитовно просили його захисту ув’язнені, на військовій службі, молилися про збереження життя на полі бою. Завжди зверталися до нього по допомогу про захист Батьківщини в небезпечні часи, а також про захист від злих сил.
Собор Архангела Михаїла відзначається 8 листопада за новоюліанським календарем і 21 листопада – за юліанським.
У цей день необхідно постаратися хоч у чомусь спробувати наслідувати Архангела: захистіть слабкого, пробачте кривдника, відвідайте хворого, втіште скорботного. І, звісно, моліться. Кожна молитва про близьких, а особливо про ворогів, наближає вас до Бога, робить світ добрішим.
За матеріалами православної преси