Статті

Звідки беруться борги за комуналку, якщо людина регулярно оплачує рахунки

До редакції звернулася Віра Бойко. Читачка розповіла, що в 2023 році оплатила послуги за розподіл газу за весь рік. Але гроші підприємство так і не отримало. Банк відмовився перевірити, куди вони надійшли. І тепер їй кажуть, що попереднього постачальника послуг немає і вона повинна сплатити повторно. Дописувачка запитує, чи повинна вона самостійно шукати, куди надійшов платіж?

Звертаємося до постачальника послуг

Відповідно до статті 40 Закону України «Про ринок природного газу», для проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу оператори газорозподільних систем відкривають в установах уповноважених банків поточні рахунки. Їх перелік доводиться до відома підприємств поштового зв’язку шляхом опублікування на офіційному веб-сайті уповноваженого банку.

У разі перерахування коштів за послуги з розподілу газу на інші рахунки оператора газорозподільних систем отримувачі повинні самостійно перерахувати ці кошти на такі поточні рахунки у триденний термін після їх отримання.

Таким чином, вам необхідно звіритися з постачальником послуг. Це може бути зроблено як через персональний кабінет, щоб побачити сплачені вами рахунки, так і безпосередньо можна прийти до підприємства. Ви можете отримати письмову довідку від підприємства, що відповідає за розподіл газу, щодо сплачених вами коштів.

Йдемо до банку

По-друге, ви повинні написати заяву на ім’я голови правління банку, де ви проводили оплату, щоб банк перевірив, куди потрапили гроші, на який рахунок.

Ви повинні для себе з’ясувати, з чиєї вини відбулася помилка. Можливо, ви неправильно надали реквізити при оплаті рахунку. В такому разі необхідно звірити реквізити в квитанції оплати з реквізитами у вашому договорі з оператором розподілу газу.

Якщо кошти надійшли не за призначенням, той, хто отримав їх, повинен був повідомити про це банк. В такому разі в заяві до банку вимагайте з’ясування, на чий рахунок надійшли кошти, надайте квитанцію.

Якщо помилка відбулася з вини банку, і це з’ясується, ви можете подати скаргу щодо роботи працівників, вимагайте в такому разі службового розслідування.

***
Ви повинні знати, що, відповідно до статті 1212 ЦК України, особа, яка набула майно (в нашому випадку гроші) без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути його потерпілому. Тож вам потрібно з’ясувати, з чиєї вини не надійшли кошти і хто вам повинен їх повернути.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Статті

Як вибрати найкращий маршрутизатор для дому та офісу?

Маршрутизатор — це один із найважливіших пристроїв у вашій мережі, який забезпечує стабільне з'єднання між…

03/04/2025 00:26
  • Новини

Це смачніше за пиріжки: готуємо картопляні зрази, які зметуть зі столу ще гарячими

Ця страва раніше була дуже популярною на Поліссі, але сьогодні її готують у всіх куточках…

02/04/2025 23:24
  • Новини

Ні краплі гіркоти: найсолодша редиска без добрив та обробок – секрет у правильному сусіді

Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці найсолодшу та соковитішу редиску, то вам у цьому…

02/04/2025 22:57
  • Новини

Погода в Україні на четвер, 3 квітня

3 квітня очікуються дощі у більшості центральних, південних та західних областей України

02/04/2025 22:39
  • Новини

Магнітні бурі на четвер, 3 квітня 2025 року

Людям, які погано переносять стрибки тиску, в дні магнітних бур слід підстрахуватися і дотримуватися простих…

02/04/2025 22:07
  • Статті

Наводимо красу: всього два компоненти – і готова чудодійна маска від зморшок

Навесні, коли пробуджується природа і яскравіше сяє сонце, кожна жінка прагне виглядати гарно. Покращити тонус…

02/04/2025 21:37