Статті

День чистих рук: чому не можна вимивати руки до скрипу

Лікарка-дерматолог Анастасія Стремедловська зауважує:

– Важливо пам’ятати, що існує правило, яке стосується і миття долонь: на все є міра. Помити долоньки до скрипу або використовувати через кожні 20 хвилин антисептики – це принесе більше шкоди, аніж користі. Скільки разів на день мити руки – це питання дуже індивідуальне. Але якщо немає можливості очистити руки водою, наприклад, коли вийшли з транспорту і додому повернетеся не скоро, то варто скористатися антисептиком. Обирайте ті, що в своєму складі базуються не на спирту. Вони дуже агресивні. Я рекомендую ті, що на основі хлоргексидину.

Фахівці переконують, що миття рук має тривати не менше 40 секунд. За цей час потрібно намочити долоні, нанести мило на всю поверхню рук, потерти долоні, не оминаючи ділянок між пальцями, а потім ретельно змити водою залишки мила і бруду. Температура води має бути комфортною: не надто холодною і не гарячою.

– Якщо шкіра здорова, не суха, не травмована, немає дерматиту або інших захворювань, то якість води не принципова. Мило краще обирати таке, що не пересушуватиме шкіру. З масмаркету це може бути будь-яке дитяче мило. Або обирати з аптечної доглядової косметики. Вона, до речі, більш універсальна і може підходити також для вмивання і купання в душі, – зауважує дерматолог.

– Вона додає, що сухість шкіри стає більш вираженою у людей похилого віку, після 70 років. Тому їм особливо протипоказані надмірне очищення, частий контакт з водою, тривалий вплив сонця, вітру, холоду. Суха шкіра рук може проявлятися також в результаті певних захворювань, прийому лікарських препаратів, наявності хронічних дерматозів. Суха шкіра обов’язково потребує зволоження.

Чому не можна мити руки господарським милом?

– У господарстві, можливо, це мило знадобиться, а у ванній кімнаті – ні. Те саме можна сказати і про дігтярне мило. Для шкіри ці засоби – справжні тортури. Її захисний барʼєр, звичайно, відновиться після кількох використань, але настане час, коли власного ресурсу не вистачить. А ви зі здивуванням будете думати: звідки взялися цей свербіж, сухість та стягнутість шкіри, – пояснює Анастасія Стремедловська.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Статті

Виразка шлунка та весна: які симптоми мають насторожити

Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…

03/04/2025 19:18
  • Статті

У теплі весняні дні квашена капуста перекисла: як врятувати продукт

Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…

03/04/2025 18:56
  • Статті

Прихистили переселенців: що потрібно зробити насамперед

Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…

03/04/2025 17:41
  • Новини

Українка в одному з популярних магазинів купила яйця з неприємним сюрпризом – що було всередині

Яйця – популярний та улюблений багатьма продукт харчування. Але іноді можуть потрапити яйця із секретом.

03/04/2025 17:14
  • Статті

Чому немає надбавки до пенсії українцям у віці 65+

Пенсійний фонд регулярно інформує українців про надбавки за вік. Але за законом таких виплат кілька,…

03/04/2025 15:50
  • Новини

Ці п’ять рослин потрібно обов’язково обрізати у квітні: не гайте час

Хочете, щоб ваш сад радував вас пишним цвітінням і хорошим урожаєм? Обов'язково обріжте ці рослини…

03/04/2025 15:00