Статті

День чистих рук: чому не можна вимивати руки до скрипу

Лікарка-дерматолог Анастасія Стремедловська зауважує:

– Важливо пам’ятати, що існує правило, яке стосується і миття долонь: на все є міра. Помити долоньки до скрипу або використовувати через кожні 20 хвилин антисептики – це принесе більше шкоди, аніж користі. Скільки разів на день мити руки – це питання дуже індивідуальне. Але якщо немає можливості очистити руки водою, наприклад, коли вийшли з транспорту і додому повернетеся не скоро, то варто скористатися антисептиком. Обирайте ті, що в своєму складі базуються не на спирту. Вони дуже агресивні. Я рекомендую ті, що на основі хлоргексидину.

Фахівці переконують, що миття рук має тривати не менше 40 секунд. За цей час потрібно намочити долоні, нанести мило на всю поверхню рук, потерти долоні, не оминаючи ділянок між пальцями, а потім ретельно змити водою залишки мила і бруду. Температура води має бути комфортною: не надто холодною і не гарячою.

– Якщо шкіра здорова, не суха, не травмована, немає дерматиту або інших захворювань, то якість води не принципова. Мило краще обирати таке, що не пересушуватиме шкіру. З масмаркету це може бути будь-яке дитяче мило. Або обирати з аптечної доглядової косметики. Вона, до речі, більш універсальна і може підходити також для вмивання і купання в душі, – зауважує дерматолог.

– Вона додає, що сухість шкіри стає більш вираженою у людей похилого віку, після 70 років. Тому їм особливо протипоказані надмірне очищення, частий контакт з водою, тривалий вплив сонця, вітру, холоду. Суха шкіра рук може проявлятися також в результаті певних захворювань, прийому лікарських препаратів, наявності хронічних дерматозів. Суха шкіра обов’язково потребує зволоження.

Чому не можна мити руки господарським милом?

– У господарстві, можливо, це мило знадобиться, а у ванній кімнаті – ні. Те саме можна сказати і про дігтярне мило. Для шкіри ці засоби – справжні тортури. Її захисний барʼєр, звичайно, відновиться після кількох використань, але настане час, коли власного ресурсу не вистачить. А ви зі здивуванням будете думати: звідки взялися цей свербіж, сухість та стягнутість шкіри, – пояснює Анастасія Стремедловська.

Вас також можуть зацікавити новини:

Новое на сайте

  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36