Васильки справжні (базилік справжній) — однорічна трав’яниста рослина родини губоцвітих. Трава і квітки мають сильний приємний аромат. Походять васильки з Південної Азії. В Україні культивуються як ефіроолійна рослина.
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Зрізують усю надземну масу на висоті 8—10 см від поверхні землі. На рослині відростають нові пагони, які також можна заготовляти. Сушать під наметом або в приміщенні з хорошою вентиляцією.
Відвари і настої васильків мають болетамувальні, протисудомні, спазмолітичні та бактерицидні властивості. Рослину використовують як тонізуючий засіб при астенії, ослабленні функції дихання, порушенні кровообігу, пригніченому стані центральної нервової системи.
Народна медицина також рекомендує васильки справжні при епілепсії, головному болю, блюванні, простудних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, при шлункових і кишкових коліках, запаленні нирок, сечового міхура й сечовивідних каналів, як засіб, що посилює апетит, поліпшує травлення, сприяє секреції молока у матерів-годувальниць.
Як зовнішній засіб васильки справжні використовують у дерматології й косметиці. Свіже або сухе листя рослини вживають як приправу.
Настій трави (2 столові ложки заливають половиною літра окропу, настоюють до охолодження) по півсклянки 2—3 рази на день.
Читайте також:
Поки жителі Європи шукають тіні та порятунку від спеки, експерти попереджають: це не просто літо,…
4 липня спека стоятиме по всій Україні і лише в одній області пройде сильний дощ.
Доведено, що порушення у магнітному полі Землі є причиною коливань потоку іонів у крові приматів,…
Держава посилює підтримку важкодоступних регіонів: у 2025 році запроваджуються щомісячні надбавки для тих, хто живе…
Віра у прокляття живе у культурі століттями і досі викликає тривогу. Разом із психотерапевтом знаємося,…
Ми поділимося основними правилами зберігання олії, щоб вона не втратила своїх корисних властивостей і просто…