Статті

За що Пенсійний фонд може змусити українців повернути пенсію

«Я вийшов на пенсію за віком в 2019 році. Цього року я звернувся до центру зайнятості для пошуку роботи. Мені запропонували поїхати до м. Покровська Донецької області на оборонно-фортифікаційні роботи. Там я пропрацював у квітні лише 10 днів. У зв’язку з посиленням обстрілів бригада розпалася і я поїхав додому. Згодом з’ясувалося, що Пенсійний фонд мене оштрафував і з мене мають стягнути 3 тисячі гривень. Зазначається, що я працював до серпня 2024 року. Але я взяв довідку, що мене було розраховано 25 квітня. Допоможіть, будь-ласка, встановити справедливість».

Іван Горішний, Івано-Франківська обл.

Якщо пенсіонер працює

Нагадаємо нашим читачам, що пенсіонер зобов’язаний повідомляти до Пенсійного фонду про факт працевлаштування. Адже в деяких випадках пенсія тих, хто продовжує працювати, може бути меншою, ніж тих, хто вже звільнився.

Відповідно до статті 50 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання роботодавцем недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягнені на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або в судовому порядку. Розмір відрахування не може бути більшим, ніж 20% від щомісячного розміру пенсії.

Що таке надмірно виплачена пенсія

Отже, ви свого часу не повідомили до Пенсійного фонду, що працевлаштувалися. Через це утворилася переплата, яку вам запропонували повернути добровільно. Інакше переплату на суму понад 3 тисячі гривень будуть стягувати щомісяця з пенсії до повного погашення. Це не є штрафом – це сума надмірно виплаченої пенсії: різниця між пенсією працюючої і непрацюючої людини.

Що робити

Ми не знаємо розміру вашої пенсії, її складових і чи вірно порахували суму самої переплати – вона доволі велика для лише кількох місяців. Єдине, що ви можете зробити в цій ситуації, – довести, що працювали лише в квітні. Так чи інакше, в Пенсійному фонді є дані про сплату страхових внесків за відповідний період.

Те, що переплату виявили лише у серпні, не означає, що з вас потрібно її вираховувати за всі 5 місяців з моменту працевлаштування. Можливо, там ще не розібралися і довідка, яку ви взяли з місця роботи, допоможе перерахувати суму стягнення і суттєво її зменшити. Зрештою, в цьому випадку все зроблено за законом. Така практика в Пенсійному фонді існує багато років і спирається на чинне законодавство.

Читайте також:

Новое на сайте

  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53
  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36