Хоча багато з людей, що займаються дайвінгом не один рік скажуть вам, що якщо їм і доводилося користуватись водолазним ножем, то точно не для того, щоби битися з морськими хижаками.
Справжні причини використання ножів дайверами можуть доволі відрізнятись. Але можна стверджувати, що спеціальний дайверський ніж – це важливий інструмент водолазного спорядження, який в основному використовується для розрізання мотузок або рибальських сіток. Бо саме сітки та мотузки, а не акули та спрути є головними ворогами дайверів. Заплутатись у чомусь під водою, втратити можливість рухатись та дістатися поверхні, та ще й в умовах поганою чи в умовах нульової видимості – дуже й дуже небезпечно. І, на жаль, статися подібне може з кожним. Водна стихія не є рідною для нас. Пастки та несподіванки у цих умовах цілком йомовірні.
Дайверські ножі зазвичай виготовляються з нержавіючої сталі або інших корозійностійких матеріалів (наприклад, титанових сплавів) і мають гостре, міцне лезо.
Зазвичай ніж та піхви водолазного ножа сконструйовані так, щоби до нього можна було легко отримати доступ і впевнено тримати в руці. Більшість водолазних ножів фіксовані, хоча зараз і зустрічаються складані “аварійні” моделі з серрейторними лезами.
Серрейторні (зубчасті) леза вкрай корисні для різання мотузок та сіток. Звичайні прямі леза більш придатні для точних розрізів, тому часто використовуються на підводному полюванні та рибалці. Часто дайверський ніж має обитва типа лез на своєму клинку. Це значно розширює його можливості.
Спеціальні ножі для дайвінгу є важливою частиною водолазного спорядження і носяться як запобіжний захід на випадок надзвичайної ситуації.
Існує кілька типів дайверських ножів, і їх конструкція призначена для використання в різних цілях і умовах. Ось кілька поширених видів дайверського різального інструменту:
Спеціальні стропорізи нерідко використовуються для печерного дайвінгу, де однією з найпоширеніших небезпек є можливість заплутатися в напрямному шнурі якоюсь частиною обладнання. І все це в умовах нульової видимості та неможливості швидко звільнитися через тісноту оточення. У цій ситуації традиційні ножі не дуже ефективні, оскільки вони, як правило, не дають змоги швидко розрізати нейлоновий шнур товщиною 2 або 3 мм однією рукою. Особливо в умовах деяких вузьких печерних проходів.
Спеціальні стропорізи частіше за все виготовляються із “чорної” (вуглецевої) сталі. Це дає змогу робити їх дуже гострими, але одночасно скорочує термін їх служби через корозію. З часом лезо стропоріза стає крихким та затуплюється, що унеможливлює його ефективне використання.
Якщо ви використовуєте подібний стропоріз регулярно або в суворих умовах, можливо, вам доведеться регулярно перевіряти його та своєчасно проводити заміну.
Вибираючи ніж для підводного плавання, слід враховувати кілька факторів:
Якщо ви збираєтеся пірнати в районах, де є багато уламків затонулих суден або інших споруд, або затоплених дерев (коряг), вам може знадобитися більший і міцніший, більш багатофункціональний, “робочий” ніж, який можна, у разі чого, і як ломик використати, і як молоток, і як пилку.
Якщо ви здебільшого будете пірнати у відкритій воді, вам цілком буде достатнім менший, легший ніж.
Нержавіюча сталь – міцний і довговічний матеріал. Він також відносно недорогий (порівняно з титаном). Однак сталь важча за титан, потребує більш частого заточування та догляду через і більшу чутливість до корозійного впливу солоної води.
Титановий сплав – це легкий і міцний матеріал, який має ще більш високу стійкість до корозії. Крім того, він гіпоалергенний, що може бути важливо для дайверів з алергією на метал. Дуже добре тримає гостроту заточування. Легкий. Однак титан, як правило, помітно дорожчий, чим нержавіюча сталь.
Вибираючи між ножем для дайвінгу з нержавіючої сталі або титану, враховуйте конкретні умови середовища для дайвінгу, особисті уподобання, рівень ваших навичок та розмір вашого гаманця. Обидва матеріали мають свої сильні та слабкі сторони, і, залежно від обставин, і сталевий, і титановий ніж може стати для вас хорошим, зручним водолазним спорядженням.
Джерело – https://grandway.ua
*на правах реклами
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…