До редакції звернувся Микола Петров з міста Білгорода-Дністровського. Читач просить допомогти йому розібратися, чи має він сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за землю, якщо йому не надіслали податкове повідомлення. Також його цікавить питання, чи є пільги при сплаті податку на землю.
Спочатку розберемося з оплатою податку на землю. Відповідно до Податкового кодексу, сплачувати податок за землю зобов’язані:
власники земельних ділянок та часток (паїв);
землекористувачі ділянок державної та комунальної власності.
Але є пільгові категорії, які звільняються від сплати земельного податку, це:
особи з інвалідністю першої і другої груп;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни і особи, на яких поширюється дія Закону про ветеранів війни;
ті, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Також від сплати податку звільняються ті, хто передав земельні ділянки і частки (паї) в оренду підприємцю-фермеру або сільгоспвиробнику (юридичній особі).
Якщо ви не є представником пільгової категорії, то сплачувати податок на землю є вашим обов’язком.
Законом № 1914-IX* визначено, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – мінімальна величина зі сплати податків, зборів, платежів. Це обов’язковий платіж, що являє собою мінімальну суму податків, які повинні бути сплачені з земельної ділянки, віднесеної до сільськогосподарських угідь. Сплаті до бюджету підлягає сума МПЗ, яка зменшується на суму податків, що були сплачені за відповідний рік у зв’язку з обробітком відповідної земельної ділянки. Якщо сума сплачених податків більша за МПЗ, то гроші сплачувати не треба.
Платником МПЗ є власник або користувач земельних ділянок сільгосппризначення, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їх межах, якщо розмір ділянки становить 0,5 гектара і більше.
Сплата МПЗ є обов’язковою як для юридичних, так і для фізичних осіб.
МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік. Податкове повідомлення-рішення мають надіслати до 1 липня за місцем проживання. Сплатити визначену суму МПЗ треба протягом 60 днів з дня вручення (отримання). Хто не згоден з розрахунком МПЗ, має право звернутися до податкового органу для проведення звірки даних протягом 30 днів з дня вручення повідомлення.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: якщо контролюючий орган не надіслав у зазначений строк податкове повідомлення-рішення, фізична особа звільняється від відповідальності (штрафу) за несвоєчасну сплату.
Таким чином, усі нюанси зі сплати земельного податку необхідно уточнити в податковій інспекції за місцем проживання, там же можна з’ясувати суму грошового зобов’язання.
*Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 1914-IX від 30.11.2021.
Вас також можуть зацікавити новини:
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…