Присвячене цьому продукту і незвичайне гастрономічне свято – День українського сала, яке ми відзначаємо щороку 27 серпня.
Поряд із великими обсягами власного виробництва цього популярного продукту зростає і його імпорт до нашої країни. Так, лише за перший квартал цього року в Україну було доставлено 5 тисяч тонн висококалорійного сала з Польщі, Німеччини, Іспанії та інших держав на загальну вартість близько 10 мільйонів доларів, яке зміцнює імунітет і очищає кровоносні судини.
Свиня зазвичай асоціюється з чимось брудним, неохайним, з ненажерливістю, безпардонністю, невдячністю і навіть з нахабством: посади свиню за стіл, то вона й ноги на стіл. А влаштувати комусь неприємність означає не що інше, як підкласти свиню.
У той самий час можна навести багато прикладів, коли свиня викликала приплив натхнення у діячів мистецтва та літератури. Так, Микола Гоголь назвав свою малоросійську повість не інакше як «Дикий кабан». А буру свиню, яку пропонував Іван Іванович в обмін на рушницю Івану Никифоровичу, назвав не інакше як славною.
Героями казок Андерсена стали свинопас і свиня-скарбничка. Англійський фольклор прославився на весь світ завдяки трьом поросятам: Ніф-Ніфу, Наф-Нафу та Нуф-Нуфу.
Свіже несолоне сало – 200 грамів, кисле молоко або кефір – 500 мілілітрів, сода – 1 чайна ложка, сіль – 1 чайна ложка, яйце -1 штука, цибуля – 1 штука, борошно – 1 кілограм (кількість може варіюватися), лавровий лист, перець горошком – за смаком.
Сало – 500 грамів, кріп – невеликий пучок, часник – 2-3 зубчики, сіль – 1 чайна ложка, перець – 0,5 чайної ложки.
Помити і обсушити кріп, перекрутити разом із салом через м’ясорубку. Додати до отриманої маси сіль і перець, добре вимішати до однорідності. Розкласти суміш у посудини. Частину, яку плануєте їсти відразу, зберігайте в холодильнику як намазку для хліба. Іншу частину можна зберігати в морозилці. Зелене сало чудово підходить для смаження омлету або картоплі.
Для приготування сала і шпику найкраще підійдуть такі приправи: часник, коріандр, паприка, кмин, червоний перець, базилік, лавровий лист.
Підготували Віктор Мамонтов і Анастасія Єпур
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?