Запитання читачки:
— Моя мама хворіє, мені доводиться часто вставати до неї ночами, і в мене порушився сон. Вдень погано почуваюся. Порадьте, що можна зробити?
Відповідає невролог Тетяна Майкова:
— Навіть якби ви мали можливість після неспокійної ночі проспати цілий день, це не допомогло б відпочити і запастися енергією.
Енергетичні молекули виробляються мозком у першій половині ночі і потім надходять у мозкові депо. Не запаслися енергією – не зможете підтримувати організм у нормі.
Висновок один: уночі ви повинні висипатися (хоча б кілька разів на тиждень), інакше просто зляжете і не зможете допомогти ні мамі, ні собі.
Треба або домовлятися з іншими родичами, або найняти доглядальницю, яка б підміняла вас через день чи два. Через постійні нічні пробудження може порушитися циклічність сну. А десинхроноз (порушення сну) вилікувати дуже складно. Ним, наприклад, страждають жінки, які після пологів протягом року змушені постійно вставати вночі до малюка.
Нічний сон нічим неможливо замінити: під час нього виробляються багато гормонів, білків, інших речовин. Він життєво важливий.
Невролог Тетяна Майкова
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…