Запитання читачки:
— Моя мама хворіє, мені доводиться часто вставати до неї ночами, і в мене порушився сон. Вдень погано почуваюся. Порадьте, що можна зробити?
Відповідає невролог Тетяна Майкова:
— Навіть якби ви мали можливість після неспокійної ночі проспати цілий день, це не допомогло б відпочити і запастися енергією.
Енергетичні молекули виробляються мозком у першій половині ночі і потім надходять у мозкові депо. Не запаслися енергією – не зможете підтримувати організм у нормі.
Висновок один: уночі ви повинні висипатися (хоча б кілька разів на тиждень), інакше просто зляжете і не зможете допомогти ні мамі, ні собі.
Треба або домовлятися з іншими родичами, або найняти доглядальницю, яка б підміняла вас через день чи два. Через постійні нічні пробудження може порушитися циклічність сну. А десинхроноз (порушення сну) вилікувати дуже складно. Ним, наприклад, страждають жінки, які після пологів протягом року змушені постійно вставати вночі до малюка.
Нічний сон нічим неможливо замінити: під час нього виробляються багато гормонів, білків, інших речовин. Він життєво важливий.
Невролог Тетяна Майкова
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…