Статті

Встановлюємо сонячну електростанцію вдома: що потрібно знати?

Сонячні електростанції можна встановити на даху власного будинку та користуватися безкоштовною електроенергією або заробляти на цьому, продаючи отриману електроенергію.

Як вибрати кріплення для сонячних панелей?

Перш ніж використовувати електроенергію, яку генеруватиме сонячна електростанція (СЕС), потрібно визначитися з комплектуючими та закупити все необхідне обладнання. Особливу увагу варто приділити кріпленням, на які встановлюються сонячні батареї.

Так, всі види кріплень для сонячних панелей умовно можна розділити на три великі групи: кріплення, за допомогою яких можна розмістити сонячні батареї на скатний дах, на рівний дах та на землю (це так звані наземні конструкції). Усі вони відрізняються між собою. Тому важливо спочатку визначитися з тим, де саме будуть розміщені панелі й виходячи з цього вибирати кріплення.

Також потрібно враховувати:

  • Розмір кріплень та їх форму. Експерти рекомендують виготовляти кріпильні конструкції на замовлення. Тоді вони точно відповідатимуть вашому індивідуальному проєкту. У разі придбання готових конструкцій, є ймовірність, що їх доведеться підганяти під ваш проєкт, а це додаткові витрати.
  • Матеріал. Найчастіше кріплення для сонячних панелей виготовляються з металу. Але цей матеріал піддається корозії, тому потребує оновлення під час експлуатації. На сьогодні найкращим матеріалом для виготовлення кріплень вважається алюміній. Цей матеріал зручний, тому що має невелику вагу. Його легко перевозити, з ним легко працювати, він не чинить надмірного тиску на дах. Такі кріплення не вимагають захисту від корозії, їх не потрібно підфарбовувати під час експлуатації. Алюмінієві профілі мають анодне окислення, завдяки чому вони стійкі до вологи, ультрафіолету та механічних пошкоджень.
  • Різновид кріплення. Кріпильні системи можуть бути статичними або динамічними. Перший тип кріплень прослужить понад 20 років та підходить як для кріплення на даху, так і для кріплення на землі. Динамічні кріпильні системи дорожчі. Вони легко можуть підлаштовуватися під розташування сонця, тому вважаються більш ефективними.

Що потрібно ще придбати, крім панелей та кріплень?

На перший погляд, здається, що після купівлі кріплень та панелей вже можна встановлювати СЕС. Але це не так. Ще необхідно придбати низку додаткових пристроїв:

  • Акумулятори знадобляться для можливості користуватися електроенергією не тільки, коли є сонце, а й тоді, коли вам це потрібно. Саме завдяки акумуляторам можна накопичувати електроенергію, коли вона надміру, і використовувати, коли немає сонця, наприклад, у вечірній і нічний час доби.
  • Лічильник для «зеленого тарифу». Після підключення СЕС без спеціального лічильника ви не зможете користуватись отриманою від сонця електроенергією.
  • Інвертор необхідний для перетворення постійного струму (від сонячних батарей), змінного струму, який споживають побутові прилади в будинку.

*на правах реклами

Метки: сонце электроснабжение

Новое на сайте

  • Статті

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…

21/11/2024 23:55
  • Новини

Не проходьте повз: ця річкова риба просто на вагу золота – справжнє джерело вітамінів

Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…

21/11/2024 23:25
  • Новини

Чи можна обприскувати орхідеї – кожен другий не знає точної відповіді

Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…

21/11/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 22 листопада

22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…

21/11/2024 22:15
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 22 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

21/11/2024 21:33
  • Новини

Страви Різдвяного посту: галушки по-мисливськи – обсмажена цибуля і трохи часнику роблять їх неповторними

В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…

21/11/2024 20:38