Статті

Встановлюємо сонячну електростанцію вдома: що потрібно знати?

Сонячні електростанції можна встановити на даху власного будинку та користуватися безкоштовною електроенергією або заробляти на цьому, продаючи отриману електроенергію.

Як вибрати кріплення для сонячних панелей?

Перш ніж використовувати електроенергію, яку генеруватиме сонячна електростанція (СЕС), потрібно визначитися з комплектуючими та закупити все необхідне обладнання. Особливу увагу варто приділити кріпленням, на які встановлюються сонячні батареї.

Так, всі види кріплень для сонячних панелей умовно можна розділити на три великі групи: кріплення, за допомогою яких можна розмістити сонячні батареї на скатний дах, на рівний дах та на землю (це так звані наземні конструкції). Усі вони відрізняються між собою. Тому важливо спочатку визначитися з тим, де саме будуть розміщені панелі й виходячи з цього вибирати кріплення.

Також потрібно враховувати:

  • Розмір кріплень та їх форму. Експерти рекомендують виготовляти кріпильні конструкції на замовлення. Тоді вони точно відповідатимуть вашому індивідуальному проєкту. У разі придбання готових конструкцій, є ймовірність, що їх доведеться підганяти під ваш проєкт, а це додаткові витрати.
  • Матеріал. Найчастіше кріплення для сонячних панелей виготовляються з металу. Але цей матеріал піддається корозії, тому потребує оновлення під час експлуатації. На сьогодні найкращим матеріалом для виготовлення кріплень вважається алюміній. Цей матеріал зручний, тому що має невелику вагу. Його легко перевозити, з ним легко працювати, він не чинить надмірного тиску на дах. Такі кріплення не вимагають захисту від корозії, їх не потрібно підфарбовувати під час експлуатації. Алюмінієві профілі мають анодне окислення, завдяки чому вони стійкі до вологи, ультрафіолету та механічних пошкоджень.
  • Різновид кріплення. Кріпильні системи можуть бути статичними або динамічними. Перший тип кріплень прослужить понад 20 років та підходить як для кріплення на даху, так і для кріплення на землі. Динамічні кріпильні системи дорожчі. Вони легко можуть підлаштовуватися під розташування сонця, тому вважаються більш ефективними.

Що потрібно ще придбати, крім панелей та кріплень?

На перший погляд, здається, що після купівлі кріплень та панелей вже можна встановлювати СЕС. Але це не так. Ще необхідно придбати низку додаткових пристроїв:

  • Акумулятори знадобляться для можливості користуватися електроенергією не тільки, коли є сонце, а й тоді, коли вам це потрібно. Саме завдяки акумуляторам можна накопичувати електроенергію, коли вона надміру, і використовувати, коли немає сонця, наприклад, у вечірній і нічний час доби.
  • Лічильник для «зеленого тарифу». Після підключення СЕС без спеціального лічильника ви не зможете користуватись отриманою від сонця електроенергією.
  • Інвертор необхідний для перетворення постійного струму (від сонячних батарей), змінного струму, який споживають побутові прилади в будинку.

*на правах реклами

Метки: сонце электроснабжение

Новое на сайте

  • Статті

Відомі люди на монетах: чому «Запорожець за Дунаєм» в СРСР намагалися переписати

Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…

18/05/2025 14:58
  • Статті

Якщо у вас з’явилися болючі вузлики у м’язах: у чому їхня небезпека – ні УЗД, ні рентген не покажуть

У вас з'явилося відчуття стягнутості або болю в певному м'язі? На УЗД і рентгені в…

18/05/2025 13:59
  • Новини

Весняний салат з полуницею – перша радість на столі

Перші фрукти та овочі ми чекаємо з нетерпінням і з особливою насолодою пробуємо. Але свіжі…

18/05/2025 12:57
  • Статті

Що таке базова допомога і хто зможе її отримати?

З 1 липня 2025 року в Україні запроваджується базова соціальна допомога - для сімей з…

18/05/2025 11:42
  • Статті

Як встановити батьківство після смерті рідної людини

Іноді трапляються трагічні ситуації, коли чоловік помирає або гине до того, як встиг офіційно оформити…

18/05/2025 10:49
  • Статті

Ранні овочі: як правильно вибрати, щоб уникнути проблем, і як готувати

Навесні так вабить свіжий огірок, редиска і перша полуниця. Як правильно обрати ранню городину, щоб…

18/05/2025 09:37