У нормі артеріальний тиск не перевищує 130/80 міліметрів ртутного стовпа. Регулярне підвищення артеріального тиску вище за ці показники є сигналом розвитку гіпертонії.
Багато людей живуть з підвищеним тиском. Людина вважає, що якщо скарг немає, нічого не турбує, то значить, і лікувати нічого не потрібно, адже це мій звичайний робочий тиск.
Але майте на увазі, якщо тиск піднімається вище за 140/90, це призводить до руйнування судин.
Наші судини дуже еластичні, і під час різкого підвищення тиску вони розширюються, амортизують і поглинають пульсову хвилю.
Якщо тиск постійно підвищений, стінка судин піддається незворотним змінам: нормальні клітини відмирають, але на їхньому місці з’являється жорстка рубцева тканина, яка не має еластичних властивостей.
Іншими словами, судини перетворюються на жорстку «трубу», яка не розширюється, а просто розривається. Це стає причиною серцево-судинних катастроф (наприклад, геморагічного інсульту).
Щоб судини залишалися здоровими якомога довше, необхідно постійно контролювати тиск, рівень холестерину та цукру в крові.
Якщо тиск підвищується до 160/100, слід звернутися до лікаря для обстеження. Необхідно визначити, в якому стані серцевий м’яз, артерії, чи немає ураження нирок та судин очного дна.
Лікарка-кардіолог Кіра Писаревська
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?