Датою свята було обрано останню неділю липня, і ця ідея належала Папі Римському Франциску.
Річ в тому, що 26 липня католицька церква вшановує святих Іоакима і Анну, батьків Діви Марії і, отже, бабусю та дідуся Ісуса Христа. Цих святих вважають покровителями усіх бабусь та дідусів планети. Через близькість до дня їх вшанування і було обрано дату всесвітнього свята.
Окрім міжнародного свята, день, присвячений бабусям та дідусям, відзначають у кожній країні світу. Наприклад, в Україні ми вітаємо представників старшого покоління ще й 28 жовтня. Як же цей день відзначають в інших країнах світу?
У Польщі бабусям та дідусям дарують цього дня невеликі подарунки — чашки, пледи, футляри для окулярів. У дитячих садках і школах діти молодших класів роблять для бабусь та дідусів листівки, щось майструють власноруч або ставлять вистави.
У Франції для людей похилого віку проводять спеціальні заходи — майстер-класи, фестивалі та виставки. Цього дня до одиноких літніх людей приходять волонтери з благодійних організацій і проводять з ними час. І хоча цей день є сімейним святом, його прийнято проводити у кафе.
В Італії у святковий день людям похилого віку надають спеціальні знижки в багатьох італійських крамницях. Крім того, донедавна бабусі та дідусі могли взяти участь у концерті перед театром Ла Скала у Мілані.
Здивуйте своїх рідних і близьких неймовірним десертом, який готується дуже просто.
Пенсійний фонд виплачує додаткову грошову допомогу українцям, яким виповнилося 65 років. Але є умова.
Частині українців надають нову гуманітарну допомогу. Як отримати продуктовий набір.
Частині українців доведеться повторно подавати заяву для отримання субсидії на житлово-комунальні послуги. Кого саме це…
В Україні почали діяти нові правила проходження технічного огляду автомобілів. Що змінилося і за що…
Частина українських пенсіонерів можуть отримати нову одноразову грошову допомогу. Куди звертатися.