“Надсилаю вам копію трудової книжки чоловіка і дані з Пенсійного фонду щодо його стажу. У зв’язку з цим у мене є два запитання. Звідки в роздруківці Пенсійного фонду взялися дані про роботу в колгоспі, якщо чоловік там ніколи не працював? Чи мав чоловік право піти на пенсію як держслужбовець, а не як колгоспник?”
Юлія Олексій, Івано-Франківська обл.
Відповідно до записів трудової книжки, ваш чоловік повноцінно почав працювати з 1979 року після навчання в інституті. Разом з тим в цьому документі є запис, що в 1972-1974 роках, ще до інституту, чоловік працював у лісництві на сезонних роботах (по кілька місяців на рік). Підставою для цього запису в трудовій книжці є розрахункові відомості та довідка від 1974 року.
Саме ці кілька місяців сезонних робіт у протоколі Пенсійного фонду позначені, як «робота у колгоспі». Це умовна, суто технічна позначка, яка на розрахунок пенсії жодним чином не впливає.
Після навчання чоловік майже все життя пропрацював в тому самому лісовому господарстві, але вже по трудовій книжці, тому в протоколі Пенсійного фонду ці періоди записані як звичайний стаж.
Виходячи з цього, випливає відповідь і на друге запитання: права на пенсію державного службовця чоловік не мав, бо робота лісничого не належить до посад державної служби.
В цьому випадку призначено звичайну пенсію за віком, обчислено на загальних підставах залежно від наявного стажу і розміру зарплати.
Зауважимо, що робота в колгоспі дійсно має деякі пенсійні особливості, але такого поняття, як «пенсія колгоспника» в законодавстві не існує.
З багатьох корисних порад ви зможете підібрати те, що допоможе саме вам впоратися з болями…
Верес - найважливіший медонос північної та середньої смуги. Вересовий мед вважається добрим антисептиком. У народній…
Що ж, шановні читачі, продовжимо нашу розмову про 47-го президента США Дональда Трампа, від рішень…
Якщо після прогулянки в холодний вітряний день у вас на обличчі з'являється не просто рум'янець,…
Ситуація на фронті залишається складною. Усього минулої доби зафіксовано 227 бойових зіткнень.
Листопад – місяць айви. Крім варення чи компоту можна приготувати чимало оригінальних страв з айви.…