Статті

Як правильно заточити ножі на стругальний верстат у домашніх умовах?

Виготовляються ножі фугувальні зі сталі різних марок.

Види та характеристики ножів для стругальних верстатів

Основні види:

  • плоскі (найпоширеніші). Використовуються для стругання, фугування та рейсмусування. Можуть бути виготовлені з інструментальної, швидкорізальної сталі або твердого сплаву. Мають просту конструкцію та легко заточуються;
  • фігурні. Використовуються для обробки складних профілів. Можуть бути різної форми (напівкруглі, калювальні, обрізні та ін) і виготовляються з інструментальної сталі або твердого сплаву. Вимагають складнішої заточки, ніж плоскі;
  • змінні. Використовуються на деяких моделях стругальних верстатів. Вони швидко і легко замінюються, бувають плоскими або фігурними, виготовляються із твердого сплаву.

Характеристики ножів для стругального верстата – матеріал (інструментальна, швидкорізальна сталь, твердий сплав), розмір (довжина визначає ширину поверхні, що обробляється, товщина впливає на глибину стругання, висота визначає висоту ріжучої кромки над корпусом ножа), форма (плоска, фігурна), кількість лез (одне для простих робіт, два для складніших, три для чистової обробки).

При виборі необхідно враховувати тип робіт, матеріал деревини, модель стругального верстата, ціна. Як заточити ножі для стругального верстата докладніше розповість фахівець компанії з продажу розхідників до верстатів.

Для роботи з дерев’яними заготовками використовуються й інші витратні матеріали, а за посиланням https://stancomplect.com/rashodniki-zapchasti/klei-rasplavy-dlja-kromki можна замовити клей-розплав для кромки меблів.

Як заточити ножі на стругальний верстат у домашніх умовах?

Заточування ножів для стругального верстата – важливий процес, який необхідно проводити регулярно, щоб забезпечити чистоту та якість стругання.

Як заточити ножі стругального верстата:

  • Використання точильного каменю. Це найпростіший і доступний спосіб, який підходить для ножів з інструментальної сталі, а для твердого сплаву знадобиться спеціальний точильний камінь.

Інструкція – фіксують точильний камінь у лещатах або на рівній поверхні. Змочують його водою чи олією. Встановлюють ніж під кутом 25-30 ° до поверхні точильного каменю і плавними рухами точать його по всій довжині леза, періодично повертаючи на інший бік. Точать до утворення гострої кромки, після заточування протирають лезо вологою ганчіркою.

  • Використання спеціального заточувального пристрою. Це швидший і точніший спосіб, підходить для ножів з будь-якого матеріалу. Є різні заточувальні пристрої: ручні точила (прості та компактні, їх легко використовувати), електричні (точніші та продуктивніші), верстатні (професійні, використовуються в майстернях).

Інструкція – необхідно зафіксувати ніж у пристрої та провести його кілька разів через точильні елементи.

  • Використання професійних послуг. Найпростіший і надійніший спосіб підходить для ножів з твердого сплаву.

Слід використовувати тільки якісні точильні матеріали та дотримуватися правильного кута заточування. Не допускається заточування “на вазі” та перегрів леза ножа. Після закінчення робіт необхідно перевірити гостроту.


*на правах реклами

Новое на сайте

  • Новини

Доплати до пенсій в Україні: як отримати до 2361 гривні на місяць

Деякі пенсіонери можуть отримувати. На які доплати до пенсій можна розраховувати та як їх оформити.

22/05/2025 08:05
  • Новини

Свята та народні прикмети 22 травня – чому сьогодні категорично не можна ходити в ліс

22 травня в Україні відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття і День Шерлока Холмса . Вшановують…

22/05/2025 06:37
  • Новини

Маєте більше стажу — отримаєте надбавку до пенсії: скільки держава готова доплатити

За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…

22/05/2025 05:34
  • Новини

Погода в Україні на четвер, 22 травня

22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…

21/05/2025 22:59
  • Новини

Магнітні бурі на четвер, 22 травня 2025 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

21/05/2025 22:37
  • Статті

Сім’я і кохання у старшому віці: які періоди життя найскладніші для стосунків

Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…

21/05/2025 21:59