Статті

Міста, села, місця, які сьогодні на слуху: Білозерка – селище природних джерел і храмів

Ми продовжуємо рубрику «Міста, села, місця, які сьогодні на слуху». У ній ми розповідаємо про різні населені пункти та місцевості, назви яких часто звучать у новинах з фронту, щоб краще розуміти, що і де саме відбувається. Сьогодні – про селище Білозерка Херсонської області. Його мешканці постійно страждають від обстрілу російських загарбників.

Заснували козаки, а володів Ганнібал

Білозерка розташована на березі озера Біле (приблизно 10 кілометрів від Херсону). Кількість жителів у селищі до 2022 року становила 9564 особи.

Історія селища почалася в середині XVIII століття, коли тут почали селитися запорізькі козаки, а переважна більшість мешканців була переселенцями з Правобережної України. Першим власником Білозерки був генерал-цехмейстер Іван Ганнібал. Насамперед він збудував у Білозерці храм Святого Іоанна Предтечі, архітектором якого був Іван Ситников. Потім Ганнібал продав маєток князю Безбородку, а трохи згодом селище перейшло до родини Миколи Скадовського.

1918 року на території області встановилася радянська влада, проте дуже скоро ради були витіснені з південної частини України. Її почала контролювати адміністрація Української держави, а у селищі перебували німецько-австрійські війська.

Потім кілька разів Білозерка переходила з рук в руки і зрештою, 1920 року, була остаточно підпорядкована радянській владі. У серпні 1941 року селище потрапило під німецьку окупацію і було звільнене лише навесні 1944 року дивізією під командуванням генерала Василя Маргелова.

Визначні місця Білозерки

Навколо Білозерки є багато природних пам’яток. До них належать Білозерські джерела, де облаштована «ванна молодості», яка має температуру від 12 до 14 градусів тепла будь-якої пори року.

Поруч розташований Бакайський жолоб – загальнозоологічний заказник місцевого значення.

У селищі в різний час було збудовано храми Миколи Чудотворця, Вознесіння Господнього та Іоанна Предтечі.

Білозерка перебуває під прицілом ворога

Буквально з перших днів російського вторгнення в Україну Білозерку було окуповано російськими військами. Але вже восени Збройні сили України завдали удару по ангару, в якому базувалися російські війська, які окупували селище. Протягом місяця внаслідок контрнаступу на Херсонщині українські захисники вигнали окупантів з Білозерки і звільнили селище.

Тим не менш, після звільнення Білозерка перебуває під вогнем російської армії. Агресор порушує всі можливі міжнародні конвенції та способи ведення війни, обстрілює не лише житлові райони, а й лікарню, а також пересічних людей під час отримання гуманітарної допомоги. Неодноразово селище обстрілювали запалювальними бомбами, зокрема у нічний час. Після кожного обстрілу гинуть і зазнають поранень місцеві жителі.

Метки: історія

Новое на сайте

  • Статті

Ефективне використання перев’язувальних матеріалів та бинтів

Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…

22/11/2024 10:25
  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36
  • Новини

Свята та народні прикмети 22 листопада – чому сьогодні треба позбавитися від старих і непотрібних речей

У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…

22/11/2024 06:27