Розлади ШКТ перебувають на третьому місці серед причин звернень до лікарів загальної практики серед пацієнтів похилого віку у розвинених країнах. Старіння впливає на всі функції шлунково-кишкової системи (ШКС): рухливість, секрецію ферментів і гормонів, травлення, всмоктування. ШКС відіграє важливу роль у всмоктуванні ліків та обміні речовин і зазвичай страждає від побічних ефектів вживання медичних препаратів. Тому слід звертати увагу на будь-які сигнали організму.
До симптомів захворювань травної системи належать:
В першу чергу потрібно звернутись до гастроентеролога. Одним з перших кроків, який порекомендує зробити лікар для визначення стану ШКТ, буде здати копрограму (загальний аналіз калу). Саме це дослідження є найважливішим елементом діагностики хвороб шлунково-кишкового тракту.
Копрограма – це лабораторний комплексний аналіз калу, який включає дослідження його фізичних, хімічних і мікроскопічних властивостей. Маючи результати аналізу калу, лікар може оцінити стан мікрофлори кишечника, кислотність шлунка, наявність інфекції або запальних процесів у ШКТ.
Копрограма дає змогу лікареві оцінити ферментативну функцію та кислотність шлунка, виявити порушення роботи підшлункової залози й жовчного міхура, запальні та інфекційні процеси у кишечнику, ступінь всмоктування та перетравлення їжі. Оцінку випорожнень проводять для діагностики захворювань органів травлення та контролю їх лікування
Також копрограма показує приховану кров у калових масах, що може свідчити про кровотечі з різних відділів травного тракту. Ще аналіз може показати наявність лямблій, гельмінтів та їхніх яєць.
Важливо! Варто регулярно проходити огляд у лікаря, та здавати основні аналізи навіть за відсутності скарг, щоб вберегти своє здоров’я, та за необхідності почати лікування якомога раніше.
Шлунково-кишковий тракт пронизує майже весь людський організм і забезпечує його всіма поживними речовинами, вкрай необхідними для його нормального функціонування. Тому так важливо, щоб органи травної системи працювали злагоджено, а ми мали можливість насолоджуватись їжею та життям.
*на правах реклами
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…
Український співак Павло Зібров розповів, яку пенсію отримує сам, а також розсекретив виплати деяких своїх…