Гвоздика багата на вітаміни А, В1, В4, В6, В9, С, Е і К. Багато в ній і мінералів — заліза, калію, кальцію, натрію, магнію, марганцю, міді, селену, фосфору та цинку, а також поліненасичених жирних кислот Омега-3 та Омега-6. У малих дозах ця спеція дуже корисна.
Гвоздика сприяє загоєнню виразки шлунка, оскільки олія гвоздики збільшує вироблення шлункового слизу і захищає оболонки шлунка від впливу травних кислот. Також ця пряність впливає на рівень цукру в крові і має дезінфікуючу властивість – ефірна олія гвоздики вбиває три типи бактерій, включаючи кишкову паличку, зупиняє зростання бактерій, які викликають захворювання ясен.
Гвоздика містить багато антиоксидантів і підвищує міцність кісток, тому що в ній багато марганцю. Прянощі допомагають при зубному болю або запаленні – в них міститься антисептик, який сприяє загоєнню пошкоджень.
Щоб позбавитися інфекції, можна заварювати гвоздику і вживати отриманий відвар з медом, а тим, хто часто страждає від запальних захворювань, рекомендують додавати гвоздику в чай – цей напій має розслаблюючу дію на слизову оболонку шлунка. На чашку достатньо однієї-двох цілих гвоздик.
При цьому гвоздика корисна не завжди і не всім і додавати її до раціону потрібно з обережністю. Прянощі можуть викликати подразнення шкіри, очей, дихальних шляхів, алергічну реакцію. Крім того, гвоздика підвищує ймовірність кровотечі, посилює реакцію на варфарин (протитромбозний препарат). У будь-якому випадку використання гвоздики слід обговорити з лікарем.
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.