Однак в історії неодноразово робилися спроби переінакшити священне писання, змінити або вилучити з нього те, що не відповідало уявленням диктаторів або атеїстів.
Середньовічний філософ та гуманіст Еразм Роттердамський увійшов в історію як автор виправленого тексту Нового Завіту, що з’явився у 1517 році. Щоправда, повністю переписати цю частину Біблії Роттердамський не наважився. Він лише відредагував грецький текст і вказав на слабкі місця розповіді. У Старий завіт філософ вніс понад 600 правок, чим створив собі репутацію одного із провідних вчених-гуманістів.
Але католицька церква вважала це образою, і через те, що вчений наважився критикувати її, включила виправлений Старий Завіт до «Індексу заборонених книг». Крім того, Роттердамського люто критикували проповідники та єпископи, а Біблію з його правками навіть використовували з непристойною метою. А ось протестанти, які не ладнали з католиками, вважають цю роботу унікальною основою для англіканської церкви.
Найоригінальнішою версією переписаної Біблії стала «Жіноча Біблія», яка перетворилася на справжній бестселер. Вона була видана в 1895 році якоюсь Елізабет Стентон, яка боролася за рівноправність жінок у всіх сферах життя. Вона вважала, що жінка не може підкорятися чоловікові, і організувала комітет феміністок. Ці «експерти» без жодних сумнівів виправили біблійні трактування, нібито спрямовані проти жінок. Коли ж церква засудила книгу, як «роботу сатани», Стентон була обурена і скривджена до глибини душі, адже нею рухали найсвітліші спонукання.
«Виправити» Біблію свого часу вирішив і Адольф Гітлер. Гітлер зібрав групу теологів, перед якими поставив завдання переписати Новий Завіт і довести, що Ісус не був євреєм. Було навіть створено відповідний інститут, який випустив переказ Нового Завіту в стилі нації. Книга стверджувала, що євреї завдяки апостолу Павлу спотворили вчення Христа, а насправді Ісус був арійцем. Із заповідей нової Біблії зникли «Не убий» та «Не вкради», а перша заповідь вимагала поважати свого фюрера і бога. 1940 року в Німеччині було видано 100 тисяч примірників священного писання «від фюрера». Однак довго цей «шедевр» не прожив – весь тираж невдовзі знищили віруючі.
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…