Однак в історії неодноразово робилися спроби переінакшити священне писання, змінити або вилучити з нього те, що не відповідало уявленням диктаторів або атеїстів.
Середньовічний філософ та гуманіст Еразм Роттердамський увійшов в історію як автор виправленого тексту Нового Завіту, що з’явився у 1517 році. Щоправда, повністю переписати цю частину Біблії Роттердамський не наважився. Він лише відредагував грецький текст і вказав на слабкі місця розповіді. У Старий завіт філософ вніс понад 600 правок, чим створив собі репутацію одного із провідних вчених-гуманістів.
Але католицька церква вважала це образою, і через те, що вчений наважився критикувати її, включила виправлений Старий Завіт до «Індексу заборонених книг». Крім того, Роттердамського люто критикували проповідники та єпископи, а Біблію з його правками навіть використовували з непристойною метою. А ось протестанти, які не ладнали з католиками, вважають цю роботу унікальною основою для англіканської церкви.
Найоригінальнішою версією переписаної Біблії стала «Жіноча Біблія», яка перетворилася на справжній бестселер. Вона була видана в 1895 році якоюсь Елізабет Стентон, яка боролася за рівноправність жінок у всіх сферах життя. Вона вважала, що жінка не може підкорятися чоловікові, і організувала комітет феміністок. Ці «експерти» без жодних сумнівів виправили біблійні трактування, нібито спрямовані проти жінок. Коли ж церква засудила книгу, як «роботу сатани», Стентон була обурена і скривджена до глибини душі, адже нею рухали найсвітліші спонукання.
«Виправити» Біблію свого часу вирішив і Адольф Гітлер. Гітлер зібрав групу теологів, перед якими поставив завдання переписати Новий Завіт і довести, що Ісус не був євреєм. Було навіть створено відповідний інститут, який випустив переказ Нового Завіту в стилі нації. Книга стверджувала, що євреї завдяки апостолу Павлу спотворили вчення Христа, а насправді Ісус був арійцем. Із заповідей нової Біблії зникли «Не убий» та «Не вкради», а перша заповідь вимагала поважати свого фюрера і бога. 1940 року в Німеччині було видано 100 тисяч примірників священного писання «від фюрера». Однак довго цей «шедевр» не прожив – весь тираж невдовзі знищили віруючі.
Ми поділимося основними правилами зберігання олії, щоб вона не втратила своїх корисних властивостей і просто…
Для любителів баклажанів - цей рецепт соте справжня знахідка. Соте з баклажанів приготувати дуже просто.…
Кількість підроблених доларів та євро в Україні продовжує зростати. Чому це відбувається, як розпізнати фальшивку…
Підвищення пенсій в Україні цього року відбулося ще у березні, і нових переглядів поки що…
Хочете, щоб ваші овочі швидше зацвіли? Скористайтесь перевіреними засобами – від настою полину до медового…
Ніжні, насичені, з легкою алкогольною ноткою – ці цукерки не гірші за магазинні. Обов'язково приготуйте…