Але часто наші читачі запитують, чому саме за цей вік доплачують? Давайте розбиратися.
Чому не додають тим, кому виповнилося 60 років?
– Якщо додавати тим, кому 60 років, – то тоді зникає сенс називати це віковою надбавкою. Виходить так, що надбавку треба давати всім.
Коли будуть виплати людям віком понад 65 років?
– Наскільки нам відомо, планів встановлювати надбавку пенсіонерам після 65 років у уряду немає.
А якщо людина довгожитель, яка доплата їй належиться?
– Мало хто знає, що існує також надбавка тим, кому виповнилося 100 років. Її запровадили ще в 2012 році постановою КМУ. Розмір надбавки – 189,80 гривні. На жаль, багато років вона не переглядалася.
До речі, цією ж постановою встановлено, що ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань“, яким виповнилося 100 і більше років, виплата підвищень (надбавок) до пенсії здійснюється у потрійному розмірі.
Скільки таких людей залишилося, достеменно невідомо. Кілька років тому пенсіонерів віком 100 років і старшим в Україні було близько тисячі осіб. А от станом на 2018 рік, ветеранів Другої світової війни було близько 450 тисяч осіб. Це не лише ті, хто воював, а і ті, хто працював в роки війни.
***
Додамо, що, за даними аналітиків, на сьогодні в Україні дуже скоротилася середня тривалість життя. Зокрема, у чоловіків вона становила:
-
в 2020 році – 66,4 року;
-
в 2023-му – 57,3 року.
Що стосується жінок, то в середньому вони жили:
-
в 2020 році – 76,2 року;
-
в 2023-му – 70,9 року.
Сергій Коробкін, незалежний консультант