Микола – гарний і статний – щойно закінчив Ананьївське училище і прийшов працювати трактористом у колгосп села Пасат. Він любив музику і вмів гарно танцювати. Тому із задоволенням проводив вечори відпочинку у сільському клубі. Тут, серед гурту дівчат, він запримітив вродливу чорноброву Катерину. Запросив її на танець, який і став для них доленосним.
Освідчення в коханні не забарилось. Пара стала на весільний рушник, на якому була вишита промовиста фраза: «На щастя! На долю!».
Вона і стала їм запорукою сімейного життя, де поважали думку одне одного, де почитали родинні цінності.
Оселилось молоде подружжя на обійсті Катерининої бабусі і розпочали самостійне подружнє життя. Своїми силами зводили будинок. До сходу сонця Микола спішив у поле, а Катерина – на ферму. Вона працювала ветлікаркою. Крім основних обов’язків, встигала прийти на допомогу худобі односельців.
Один за одним лелека приніс до їхнього обійстя синочка Олега та донечку Людмилу. Подружжя Лісовських встигало все: дітей доглянути, домашнє господарство вести, батькам допомагати і творити квітучий рай на власному подвір’ї. На барвистому рушникові долі квітувало їхнє життя.
– Згодом я перейшов працювати на ферму, бо там були хороші заробітки, – жартує Микола Кирилович. І зізнається, що поміняв місце роботи, щоб завжди бути поруч з дружиною – на роботу і з роботи разом.
Літа злітали, випробовуючи подружжя Лісовських життєвими перипетіями. Та Людмила і Микола, йдучи крізь радості і труднощі, стійко тримали удари долі. Так рядком та ладком і дійшли до свого золотого весілля.
– Літа промайнули швидко. Ніби ще вчора грали весільні музики, ще вчора дарували одне одному солодкі цілунки під вигуки «гірко», а вже на порозі – золоте весілля. І хоч наші баскі коники трохи стомилися у дорозі і вже не мають молодечої спритності, все ж у день золотого ювілею я запросив дружину на наш танець любові, – розповідає Микола Кирилович.
Подружжя Лісовських мріяло, щоб їхні діти вивчилися на вчителів. Так і сталося. Олег і Людмила після школи закінчили Балтське педагогічне училище і Уманський педагогічний інститут. Опанували вчительську справу і торкнулися душі не однієї сотні дітей. Навчали азів науки і передавали безмежну любов до отчого краю.
Олег працював у рідному селі вчителем, а згодом – директором школи. Людмила була вихователькою у Балтській школі-інтернаті №1. Взявши за взірець подружнє життя батьків, вони теж мають щасливі шлюби.
Сьогодні у Катерини Іванівни та Миколи Кириловича четверо онуків та п’ятеро правнуків.
Обійстя Лісовських красується посеред духмяного бузку, розмаїтих квітів і є окрасою сільської вулиці. А ще затишним куточком, де із задоволенням збираються рідні. Де обговорюються плани і де під сурми цикад лунають журливі українські пісні. Чому журливі?
– Бо в Україні триває війна, бо гинуть найкращі сини і доньки країни. Бо і наш синочок з 25 лютого 2022 року став на захист рідної неньки-України на найнебезпечніших напрямках фронту, – каже Микола Кирилович.
Батьки з нетерпіння чекають вістей від сина і, як можуть, допомагають ЗСУ.
Пройти крізь труднощі разом не кожен зможе. Для того щоб прожити гідне життя довго і щасливо, потрібна не тільки любов, а й повага, взаєморозуміння і щира дружба, переконані Лісовські.
– Кожна людина хоче бути вродливою зовні. Та врода з роками в’яне. А та краса, що в душі, протягом всього життя освітлює шлях тим, хто поруч, даруючи любов і злагоду, – переконана Катерина Іванівна. – Я вдячна своєму чоловікові за той затишок, який панує у нашій родині.
Турботлива дружина Катерина Іванівна опікується любим чоловіком, який внаслідок хвороби став незрячим.
А секрет сімейного щастя, кажуть, простий. Свої стосунки подружжя вибудовувало на міцних підмурках взаємної підтримки і з вірою у вищі сили. Катерина Іванівна та Микола Кирилович кожну днину розпочинають і закінчують молитвами і дякують Господу, що вони разом. Також свято вірять у єдність духу українців і перемогу України.
Любов Кузьменко
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…