Існує безліч легенд про те, коли і як з’явилися карти таро. Найдостовірніша з них свідчить, що ці карти були винайдені в італійській Флоренції приблизно 1420 року. За кілька десятків років з’явилися і малюнки, які послужили прототипом сучасної колоди із 78 карт. Ці малюнки були винайдені сімействами Вісконті та Сфорца, а колода уявляла собою розкішні картинки ручної роботи, виконані для італійської аристократії.
Люди дуже люблять приписувати всьому містичні властивості, не уникнули цього й карти таро. Згодом з’явилися гіпотези про те, що таро винайшли середньовічні алхіміки, їх сприймали як зашифровані індійські священні тексти та навіть закодовані відомості про орден тамплієрів. Є версія, що таро були вигадані іспанськими окультистами-іудеями та мають відношення до кабали.
Спочатку карти таро використовували виключно для гри, і ворожити на них стали лише у XVIII столітті. Вперше карти таро для ворожінь став використовувати у 1781 році французький окультист і астролог Антуан Кур де Жебелен. Він вважав, що таро приховує таємниці єгиптян – давню книгу Тота, яку жерці зашифрували у зображення. Саме завдяки йому і з’явилася ідея, що таро мають містичне походження, а їх знання доступне лише посвяченим.
До речі, першим, хто почав заробляти на життя ворожінням, був французький окультист Жан-Батист Альєтт, відомий також як Етейла. Наскільки правдивими були його передбачення, невідомо, натомість колеги-окультисти описували його як “старого перукаря, який ніколи не вивчав ані французької, ані орфографії”. Тож пройдисвіти та шахраї – проблема давня.
На картах таро зображені сцени з життя та знаки, які позначають масть та номінал. Колоду складають 78 карток, двадцять дві з них – так звані старші аркани та п’ятдесят шість – молодші.
Старші аркани описують найважливіші події в житті, показуючи їхні причини та наслідки, що дає можливість впливати на події, спрямовуючи їх у потрібне русло. Масті молодших арканів описують типові життєві ситуації. Їх пов’язують з типами темпераменту та стихіями.
Масть мечів пов’язана з повітрям і символізує все, що має раціональну природу. Це масть інтелекту і нових починань, а люди, яких описують мечі, — сангвініки та типові реалісти. Їх девіз: “Я знаю!”, а головне питання для них: “Чи я вільний?”.
Жезли пов’язані зі стихією вогню, означають активність та творчість. Вони символізують холериків, людей, які не бояться відповідальності, це вроджені лідери. Їх девіз: “Я хочу!”, а головне питання: “Чи зможу досягти мети?”.
Кубки – це стихія води, символізують сферу почуттів та емоцій. Такі люди – меланхоліки, вони дуже емоційні та бояться самотності. Їх девіз: “Я відчуваю!”, а основне питання: “Чи люблять мене?”.
Пентаклі символізують землю та флегматиків, це матеріальні ресурси. Це люди приземлені, практичні, орієнтовані на накопичення. Їх девіз: “Я маю!”, а головне питання: “Чи можу я це отримати?”.
Карти таро призначені не лише для ворожіння. Їх використовують у своїй практиці психологи. Наприклад, людину можуть попросити вибрати картку, і залежно від вибору фахівець працюватиме з почуттями та асоціаціями пацієнта. При цьому лікар не дає порад і, звичайно ж, не передбачає майбутнього. До речі, батько аналітичної психології Карл Юнг вважав, що різні комбінації карток таро відповідають розвитку певних подій в історії людства.
Ірина Сорокіна
Вас також можуть зацікавити новини:
Влада хоче зібрати з українців сотні мільярдів: які податки планують підвищити (відео)
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…