У чому небезпека гіподинамії, розповіла терапевтка вищої категорії Ганна Кондратьєва.
Гіподинамія – це патологічний стан, при якому на тлі низької фізичної активності поступово відбувається порушення різних функцій організму. Без регулярного навантаження слабшають та атрофуються м’язи, руйнуються кісткова тканина та суглоби, розвиваються серцево-судинні захворювання, розлади дихання і травлення, погіршується кровопостачання тканин, порушується обмін речовин, знижується імунітет. Крім того, гіподинамія вкрай несприятливо позначається на роботі головного мозку, викликаючи головний біль, безсоння, неврози і навіть депресію.
Оскільки гіподинамія – це не самостійне захворювання, вона не має чіткої клінічної картини. Її симптоматика буває різною і проявляється поступово. Першими ознаками гіподинамії можуть бути:
Якщо на цьому етапі людина не надає значення погіршенню самопочуття і не змінює спосіб життя, згодом у неї виникають серйозніші симптоми, що сигналізують про початкову стадію розвитку різних патологій. Це можуть бути:
Для діагностики гіподинамії лікар розпитує пацієнта про спосіб життя, наявність хронічних захворювань, а також вимірює пульс, артеріальний тиск і масу тіла. Також зазвичай проводяться різні тести навантаження, призначаються загальний і біохімічний аналіз крові, ліпідограма, аналіз на гормони щитовидної залози. Додаткові обстеження (ЕКГ, ЕКГ з навантаженням, УЗД серця та органів черевної порожнини, спірографія тощо) рекомендуються залежно від супутніх симптомів. Лікувальна терапія призначається, якщо з’ясовується, що гіподинамія дала ускладнення на серце, судини, легені або шлунково-кишковий тракт.
Терапія зниженої м’язової активності переважно є немедикаментозною. Вона передбачає включення до порядку дня обов’язкових фізичних навантажень, частота і тривалість яких підбирається індивідуально. Зазвичай рекомендується лікувальна фізкультура, вправи на розтягування, плавання, танці та аеробні види спорту: біг, скандинавська ходьба.
Також пацієнтові доведеться відмовитися від шкідливих звичок, нормалізувати вагу і змінити спосіб життя:
Існує поняття мінімального рівня фізичної активності (ФА), необхідного для щоденного тренування серцево-судинної системи. Тривалість занять залежить від інтенсивності ФА: низької, середньої або високої. Якщо говорити про конкретні навантаження, то, щоб спалити оптимальну щоденну норму в 150 кілокалорій, потрібно протягом:
Ірина Кадченко
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…