Сьогодні захворюваність на туберкульоз в Україні є досить високою. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, у 2023 році зареєстровано 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 серед дітей віком до 14 років, 196 серед підлітків віком 15-17 років.
1. Треба звернутися до сімейного лікаря, який проведе опитування і оцінить ризик захворювання. У разі потреби направить пацієнта на радіологічне обстеження та обстеження мокротиння або іншого біологічного матеріалу на молекулярно-генетичній системі.
2. Також сімейний лікар може призначити дообстеження у фтизіатра, оскільки саме фтизіатр встановлює діагноз «туберкульоз».
3. Необхідність додаткового обстеження – бронхоскопії, комп’ютерної томографії та інших досліджень – визначає фтизіатр. За направленням лікаря такі обстеження є безкоштовними.
Насамперед слід знати, що туберкульоз – виліковне захворювання. В Україні його лікують за сучасними стандартами, розробленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Пацієнти одержують спеціальні протитуберкульозні препарати, курс лікування якими триває від кількох місяців.
2022 року наші лікарі почали застосовувати режим BPaL – новітню схему лікування лікарсько стійкого туберкульозу. Тривалість лікування при застосуванні такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.
Лікування туберкульозу, залежно від стану пацієнта, може бути амбулаторним або стаціонарним. При першому варіанті хворий отримує препарати за місцем лікування, він може бути поряд із сім’єю, у деяких випадках далі працювати.
ВАЖЛИВО! Лікування протитуберкульозними препаратами є безкоштовним. І врахуйте, що лікування пройде швидше і легше, якщо вчасно розпочати і регулярно приймати призначені ліки, а також дотримуватись усіх рекомендацій лікаря. Переривати розпочате лікування в жодному разі не можна!
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…
5 квітня — день, коли у світі згадують про кілька важливих міжнародних ініціатив. 5 квітня…
Пенсійні системи різних країн різняться. Природно, що й пенсійні виплати у них різні. Україна не…
Тепла погода чи холодна? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.