Статті

Що входить в обов’язки соціального працівника: на які послуги ви можете розраховувати

До редакції звернулася жителька Полтавської області Майсак Людмила. Вона розповіла, що самотня, тому їй допомагає соціальний працівник.

Читачка поставила декілька питань: чи повинна вона доплачувати за послуги, чи може соцпрацівник відмовлятися виконувати певну роботу, скільки разів на тиждень він має приходити і які послуги зобов’язаний надавати?

Коли послуги є безоплатними?

Щоб розібратися в ситуації, потрібно керуватися Постановою № 1417*, де, відповідно до пункту 6, на отримання безоплатних соціальних послуг мають право: громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, котрі повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку чи визнані особами з інвалідністю.

А кому доведеться платити?

Що стосується громадян, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, їх обслуговування здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги або з установленням диференційованої плати.

Але в деяких випадках можуть зробити виняток. Так, відповідно до пункту 20 цієї Постанови передбачено, що місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування може ухвалювати як виняток рішення (розпорядження) про звільнення від плати за надання соціальних послуг громадян, які мають рідних, котрі повинні забезпечити їм догляд і допомогу. В такому разі видатки, пов’язані з наданням соціальних послуг, передбачаються в кошторисі територіального центру за рахунок додаткових коштів місцевих бюджетів.

Що має бути в договорі?

На підставі даних карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та медичного висновку складається індивідуальний план надання соціальної послуги, після чого між громадянином і територіальним центром укладається договір, в якому зазначаються зміст та обсяг послуги, порядок оплати, обумовлюються періодичність, строки надання соціальної послуги вдома, інші умови.

Крім того, в пункті 25 передбачено, що, згідно з умовами договору, затвердженим графіком роботи та індивідуальним планом, соціальна послуга з догляду вдома надається:

  • постійно (людям з III групою рухової активності – два рази на тиждень; з IV групою – три рази; з V групою – п’ять разів);
  • періодично (два рази на місяць);
  • тимчасово (визначений у договорі період).

***

Таким чином, відповідно до вашої потреби мали скласти індивідуальні графіки відвідування, обслуговування, перелік послуг і тарифів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. В будь-який момент ви можете у відділі соціального забезпечення дізнатися про все, що вас цікавить щодо вашого обслуговування і, якщо незадоволені роботою працівників, написати скаргу безпосередньо на ім’я керівництва органу соціального забезпечення.

Вікторія Гусакова, позаштатний юрист

*Постанова «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» № 1417 від 29 грудня 2009 року (редакція від 04.05.2023)

Новое на сайте

  • Новини

Це підживлення з підручних засобів просто творить дива: огірки втомитеся збирати

Отримати рекордний урожай огірків можна не тільки, застосовуючи дорогі добрива. Хороший результат дає звичайнісінький настій…

19/05/2024 22:56
  • Новини

Погода в Україні на понеділок, 20 травня: не обійдеться без погодних неприємностей

В Україні 20 травня у деяких регіонах очікується сильна хмарність. Завтра більше хмар – у…

19/05/2024 21:59
  • Новини

Магнітні бурі на понеділок, 20 травня

Чи треба очікувати цього дня геомагнітних хвилювань?

19/05/2024 20:55
  • Новини

Гороскоп на тиждень з 20 по 26 травня

У цей період зірки рекомендують подумати про цілі, які давно хотіли реалізувати. На обрії новий…

19/05/2024 19:42
  • Статті

Яка гімнастика допоможе при захворюваннях серцево-судинної системи

Систематичні заняття лікувальною гімнастикою за спеціальною методикою для людей похилого віку допоможуть зберегти здоров'я серця,…

19/05/2024 18:46
  • Статті

Від Воскресіння до Вознесіння – як провести 40 днів: що можна, а що не слід робити у цей період

Світле Христове Воскресіння – настільки значуща подія, що святкується сорок днів поспіль. Саме стільки Спаситель…

19/05/2024 17:48