Статті

Лікування зубів під наркозом: що потрібно знати?

Як відбувається лікування?

Із застосуванням нових технологій відвідування кабінету стоматолога може бути максимально комфортним як для пацієнта, так і лікаря. Якщо пацієнт переживає панічні атаки, боїться інструментів та уколів, то він може скористатися послугою лікування зубів під наркозом – у стані сну. Таке лікування проводиться як дітям, так і дорослим та літнім людям. Але вводяться у медикаментозний сон діти та дорослі по-різному. Дорослим пацієнтам препарат вводиться внутрішньовенно, внаслідок чого вони спокійно та м’яко входять у сон. Дітям, зазвичай, пропонують подихати через маску сумішшю необхідного препарату. І тільки після того, як дитина заснула, їй ставлять катетер та крапельницю.

Сучасне лікування зубів під наркозом або під седацією має на увазі введення пацієнта в медикаментозний сон. На відміну від класичного наркозу, під час седації пацієнт дихає самостійно, і немає потреби підключати його до спеціальних систем. Під час процедури пацієнт не відчуває дискомфорт та біль, не переживає стрес, а також, що дуже важливо, не заважає лікареві проводити необхідне лікування.

В арсеналі стоматолога є низка препаратів, які можна використовувати для введення пацієнта у стан медикаментозного сну. Вибір насамперед залежить від характеру стоматологічного втручання та загального стану пацієнта. Але всі препарати, що використовуються для седації, не викликають алергічних реакцій, не є наркотичними засобами, не мають серйозних побічних дій. Усі вони безпечні здоров’ю пацієнта.

У яких випадках без седації не обійтися?

Якщо пацієнт спокійно переносить візит до стоматолога і зовсім не переживає з цього приводу, то немає потреби проводити лікування під наркозом. Але є випадки, коли без седації просто не обійтися:

  1. Хірургія високого ступеня складності, наприклад, встановлення імпланту або лікування кіст та абсцесів.
  2. Видалення зуба, яке може спричинити ускладнення. Скористатися седацією необхідно, якщо потрібно видалити, наприклад, зуб мудрості.
  3. Випадки, коли можлива непередбачена поведінка пацієнта, наприклад, при аутизмі, неврологічних захворюваннях, підвищеному тиску, епілепсії.
  4. Блювотний рефлекс у пацієнта.
  5. Низький больовий поріг.

У чому переваги лікування зубів під наркозом?

Найголовніша перевага в тому, що пацієнт прокидається після процедури в хорошому настрої, без негативних емоцій і пережитого стресу. Крім цього, седація має ще ряд переваг:

  • препарат починає діяти через 1-2 хвилини та повністю виводиться з організму через кілька годин після закінчення процедури. Не позначається подальшої життєдіяльності людини. Єдине чого не можна робити в день проведення такого лікування — керувати автомобілем;
  • знижується ризик прояву алергічних реакцій;
  • можливість проведення декількох процедур лікування зубів в один день;
  • по закінченні лікування неприємні болючі відчуття в більшості випадків відсутні. Але якщо дискомфорт все-таки є, то він у рази нижчий, ніж після проведення лікування без седації.

*на правах реклами

Новое на сайте

  • Новини

Кімнатні рослини, які як магніт притягують кохання та добробут у кожну оселю

Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.

22/11/2024 14:31
  • Новини

Несподіваний інгредієнт, який зробить котлети соковитими та ніжними

Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…

22/11/2024 13:39
  • Статті

Як вибрати диван для дому: повний гід

Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…

22/11/2024 13:04
  • Новини

В Україні планують заборонити небажані дзвінки: що пропонує новий законопроєкт

Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…

22/11/2024 12:41
  • Новини

“Ощадбанк” змінює правила: як це вплине на ваші фінанси

Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…

22/11/2024 11:42
  • Новини

Стартує прийом заявок на отримання новорічних подарунків поштою для дітей

Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…

22/11/2024 10:53