І головна причина, напевно, не у війні і не в тому, що немає грошей, а у поганій комунікації з людьми.
Спочатку було багато галасу про бальну систему, яку восени 2023 року анонсував прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Але до її реалізації поки що дуже далеко. Чи взагалі до неї дійде справа? Дійде до того, що уряд піде у відставку і вже нема з кого буде питати. Хоча, можливо, всі не так зрозуміли очільника уряду і він не мав на увазі, що бальну систему введуть саме з березня 2024 року. Втім, про це так впевнено говорили, наче вона от-от з’явиться.
Інколи здається, що мета влади – щось пообіцяти, розрекламувати так, наче це вже сталося і можна це занести собі в плюс, як досягнення. А потім нічого не робиться і забувається.
Ось настала зима 2024 року і перша заступниця міністерки соцполітики Дарина Марчак заявляє, що розмір індексації з 1 березня становитиме за попередніми розрахунками 13%. А вже в лютому Кабмін ухвалює рішення про індексацію на 7,96%. Тепер чиновниця звинувачує журналістів, що це вони не врахували всіх нюансів і широко анонсували підвищення на 13%, чим ввели в оману пенсіонерів.
Але на цьому розчарування людей не закінчилося. Тепер, здавалося, нам залізно пообіцяли індексацію з 1 березня майже на 8% для майже всіх пенсіонерів і мінімальне підвищення в розмірі 100 гривень. Проте виявилося, що далеко не всі отримали навіть ці 100 гривень.
На нашу думку, уряд знову прорахувався і не зміг зробити так, щоб всі отримали справедливе підвищення. Проте в Міністерстві соціальної політики запевняють, що цього разу зробили все гарно, як ніколи раніше. На перший погляд, постановою КМУ №185* все прораховано до дрібниць, щоб охопити максимальну кількість пенсіонерів і нікого не образити (в межах наявного фінансування). Але на практиці, як завжди, випливає купа нюансів.
Ми вже і до цього попереджали, що на 7,96% підвищується не вся пенсія, а лише її основний розмір. Тобто в багатьох випадках розмір підвищення насправді є ще меншим. Це перший факт.
Другий факт – не вдалося уникнути тих випадків, коли одні надбавки встановлюють, а інші урізають або забирають повністю і через це пенсія не підвищується, як очікувалося.
Здавалося, що цього разу одночасне підвищення прожиткового мінімуму та індексація дійсно дозволять всім без винятку отримати хоча б 100-200 гривень підвищення. Але виявилося, що це не так.
Підсумок буде коротким. Законодавство далі залишається дуже заплутаним і громіздким. Постійні реформи і на додачу дрібні зміни в ручному режимі ще більше все ускладнюють.
На додачу уряд постійно наступає на одні і ті самі граблі: у спробах максимально прорекламувати свою діяльність гучно розповідають про майбутні підвищення, а на практиці все виходить не так гарно.
Кожного разу, коли обіцяють, що буде всім і багато, то виходить не всім і небагато. Наче не знають, що в тих постановах, які вони приймають, є купа нюансів і всього передбачити ніколи не вдається. Але, мабуть, зручніше розповідати, що здійснили нові досягнення і за статистикою наче все добре.
Можливо, варто чесно сказати, що грошей немає, і ми робимо все можливе в цих умовах, ніж продовжувати розповідати байки і звинувачувати в усьому журналістів.
*«Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» №185 від 23 лютого 2024 року
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?