Питання читачки: “У мене хвороба щитовидки: аутоімунний тиреоїдит і два невеликі вузли. Ще років п’ять-сім тому лікар не рекомендував приймати добавки з йодом, а тепер їх радить. Чим це пояснити”
Відповідає лікар-ендокринолог Олексій Камінський:
– Не знаю, чому лікар змінив думку, але до прийому препаратів йоду не було і немає жодних протипоказань. Тим, хто проживає в зоні йодного дефіциту і страждає на вузловий зоб, крім фізіологічної дози йоду (її забезпечує використання йодованої солі), додатково за рекомендацією лікаря слід приймати спеціальні препарати.
– Що таке зоб?
– Це збільшення розмірів щитовидної залози або утворення в ній вузлів. Причина захворювання – йодний дефіцит.
Від нестачі йоду страждає не тільки щитовидна залоза, але й багато інших органів: головний мозок, шкіра, очі, у жінок – молочна залоза, матка, яєчники.
Гінекологи старої школи добре знають тріаду: вузол у щитовидній залозі – вузол у молочній залозі – вузол у матці. У лікуванні цих недуг застосовувалися препарати йоду.
Ще один серйозний наслідок нестачі йоду – зниження інтелекту. Тому не втомлююся повторювати своїм пацієнтам: тим, хто проживає на бідній йодом території, слід щодня використовувати йодовану сіль.
Цей простий і доступний метод допоміг половині країн Європи впоратися з нестачею йоду. Особливо вражає приклад таких країн, як Швейцарія, Австрія, Німеччина, в гірських районах яких ще сто років тому багато жителів страждали на кретинізм.
За матеріалами fakty.ua
Уряд ухвалив рішення дозволити навчальним закладам брати оплату за частину послуг. Пояснюємо, за що саме…
Чутки про зниження мобілізаційного віку активно ширяться мережею. Чи дійсно це так – розповів народний…
Чи плануєте робити домашні заготовки на зиму? Тоді правильний вибір оцту для консервації – це…
Кабінет Міністрів України ухвалив важливе рішення, яке стосується програми "Зимова єПідтримка". Що потрібно знати учасникам…
Ветерани, переселенці, медики та освітяни зможуть орендувати квартири за зниженими цінами. Розповідаємо, як працюватиме програма…
У різних країнах до зберігання яєць підходять по-різному. Розповідаємо, що рекомендують фахівці з харчової безпеки.