Їх полюбляють приймати не тільки при болю у грудях або коли з’являється частий пульс, але й при відчутті стресу, як заспокійливе. Однак чи є ці краплі цілком безпечними у разі неконтрольованого прийому?
Корвалол, як і багато інших ліків, має побічні дії. При неконтрольованому прийомі він може викликати:
Усі речовини, які містяться в корвалолі, у малих дозах не такі небезпечні. Але, збільшуючи частоту приймання та дозування, можна суттєво нашкодити собі.
У склад корвалолу входить така речовина, як фенобарбітал. Він при тривалому прийманні створює ейфорію, схожу на легкий ступінь сп’яніння. Пацієнт може втрачати контроль над емоціями, відчувати паніку. Саме тому не можна збільшувати терапевтичну дозу приймання корвалолу – 30 крапель.
Олія перцевої м’яти, яка також входить до складу корвалолу, може викликати рефлекторну судинорозширювальну дію, а отже, впливати на судини серця та головного мозку. Створюється відчуття полегшення та покращення самопочуття, тобто симптоми на деякий час знімаються, але серцеві патології не лікуються.
Тож лікарі застерігають: якщо ваші близькі скаржаться на болі в серці, нудоту, запаморочення, не відкладайте візит до фахівця, не варто займатися самолікуванням.
Також краплі «від серця» несумісні зі знеболювальними, оскільки можливим є пригнічення дихального та судинно-рухового центрів головного мозку. Крім того, корвалол – токсичний препарат, він може стати причиною отруєння.
Підготувала Світлана Комісаренко
22 травня в Україні відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття і День Шерлока Холмса . Вшановують…
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.